Δευτέρα 29 Δεκεμβρίου 2014

Δήμος Μοσχάτου-Ταύρου:Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθει το Πρώτο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Ακαδημιών Ποδοσφαίρου στη μνήμη του Τάκη Βιβλιοθέτη.

Eνα τουρνουά ποδοσφαίρου που συμμετείχαν ομάδες του Δήμουμας(Μοσχάτο,Φωστήρας,
Αγιαξ Ταύρου,Ολυμπιακός ,Αναγέννηση Μοσχάτου) όπου έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον ειδικά με την συμμετοχή τους αλλά και την προσπάθεια που κατέλαβαν για να πετύχουν την καλύτερη δυνατή  διάκριση.
Το σημαντικό είναι ότι άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις για να επαναληφθεί και του χρόνου ακόμη καλύτερο.

Καθημερινά για τρεις μέρες υπήρχε αρκετός κόσμος στην κερκίδα των γηπέδων αλλά και καλό ποδόσφαιρο παίχτηκε από τους μικρούς αθλητές και φυσικά και αρκετά γκολ μπήκαν που πρόσφεραν  καλό θέαμα.

Μετά τους αγώνες έγινε  η τελετή λήξης στην οποία βραβεύτηκαν οι ομάδες ανάλογα την διάκριση που έφεραν, στην κερκίδα του γηπέδου του Μοσχάτου  παραβρέθηκε  αρκετός φίλαθλος κόσμος που χειροκτότησε  τους μικρούς μας  αθλητές.

Ελπίζουμε ότι η προσπάθεια αυτή του δήμου μας αλλά και των σωματείων θα έχει  καλή συνέχεια μιας και τέτοιο τουρνουά ποδοσφαίρου για μικρούς αθλητές είχε να διεξαχθεί πολλά χρόνια στα γήπεδα του Δήμου μας.

Κυριακή 28 Δεκεμβρίου 2014

Mε ισοπαλία(1-1) εκτός έδρας με την Ελλάς Ποντίων έκλεισε το Μοσχάτο τον τελευταίο αγώνα της φετινής χρονιάς.

Πολύ καλύτερο ήταν το Μοσχάτο  της γηπεδούχου αντιπάλου του Ελλάς Ποντίων σήμερα στο γήπεδο Ορυζομίλων στον αγώνα που έδωσε στα πλαίσια της
14ης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου της Ά Πειραιώς.
Το Μοσχάτο προηγήθηκε της Ελλάς Ποντίων στο 59' ύστερα από κόρνερ ο πολύ καλός σήμερα Ρωμανός κατάφερε να πάρει την κεφαλιά και να σημειώσει το γκολ για την ομάδα του,κάτι που δεν κατάφερε να κάνει με τον Τσούκη στο 43' που έχασε πέναλτι.

Η Ελλάς Ποντίων σε μία ανύποπτη φάση εκμεταλλευόμενη την αδράνεια της άμυνας του Μοσχάτου στο 73' με κεφαλιά του Ηλιαδάκη πέτυχε να ισοφαρίσει τον αγώνα και έτσι να διαμορφωθεί και το  το τελικό σκορ.

Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(14η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
9.ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΦΑΛΗΡΙΚΟΣΜΟΣΧΑΤΟΥΣάββατο27/12/1415:00ΣΑΚΚΑΣ Β., ΠΕΤΡΟΥΜΙΑΝΌΣ Θ., ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ. (Παρατηρητής: ΛΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)0-2
10.ΑΜΦΙΑΛΗ - ΗΦΑΙΣΤΟΣΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»Σάββατο27/12/1415:00ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΗΣ Χ., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Τ. (Παρατηρητής: ΦΕΛΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ)0-0
11.ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ - ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣΚυριακή28/12/1414:30ΣΑΚΚΑΣ Β., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΚΟΥΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ Α. (Παρατηρητής: ΠΙΕΡΡΑΚΕΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ)3-0
12.ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ -
ΕΙΡΗΝΗ 2005
ΝΙΚΑΙΑΣ - Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣΚυριακή28/12/1415:00ΣΚΑΛΤΣΗΣ Θ., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Κ. (Παρατηρητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ)1-0
13.ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣΚυριακή28/12/1415:00ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ Α., ΚΑΡΑΚΕΛΛΕΣ Ι. (Παρατηρητής: ΦΩΚΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ)2-0
14.ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ -
ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ –ΑΙΓΑΛΕΩΚυριακή28/12/1415:00ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Γ. (Παρατηρητής: ΔΑΟΥΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)1-1
15.ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - ΑΕ ΝΙΚΑΙΑΣΑΛΑΜΙΝΑΣΚυριακή28/12/1415:00ΝΤΟΥΜΙΤΡΕΣΚΟΥ Ρ., ΜΟΥΜΠΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Ι., ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ Α. (Παρατηρητής: ΒΙΛΛΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)1-3
16.ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΚυριακή28/12/1417:00ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΓΚΟΛΕΣ Π., ΠΑΧΩΠΟΣ Μ. (Παρατηρητής: ΜΕΛΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ)

Σάββατο 27 Δεκεμβρίου 2014

Ηττα για την Θύελλα Μοσχάτου με 0-2 απο τον Φαληρικό στο τελευταίο αγώνα της χρονιάς.

Δεν τα κατάφερε να πετύχει την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της(Την Δεύτερα είχε κερδίσει την Νίκαια με 1-2 εκτός έδρας) παρότι και γηπεδούχος η Θύελλα Μοσχάτου και ηττήθηκε με 0-2 από τον πολύ καλό σήμερα Φαληρικό.Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε με αυτογκόλ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου και διπλασίασε τα
τέρματά της δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα.

Παρασκευή 26 Δεκεμβρίου 2014

ΕΠΣΠειραιά:To πρόγραμμα αγώνων του 2ου ομίλου (Α Κατηγορία) ----Σάββατο (27/12) Θύελλα Μοσχάτου-Φαληρικός ----Κυριακή(28/12) Ελλάς Ποντίων - ΑΕ Μοσχάτου .

9.ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΦΑΛΗΡΙΚΟΣΜΟΣΧΑΤΟΥΣάββατο27/12/1415:00ΣΑΚΚΑΣ Β., ΠΕΤΡΟΥΜΙΑΝΌΣ Θ., ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ. (Παρατηρητής: ΛΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
11.ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ -
ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ
12.ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ - ΕΙΡΗΝΗ 2005ΝΙΚΑΙΑΣ - Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣΚυριακή28/12/1415:00ΣΚΑΛΤΣΗΣ Θ., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Κ. (Παρατηρητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ)
13.ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣΚυριακή28/12/1415:00ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ Α., ΚΟΥΒΕΛΗΣ Ν. (Παρατηρητής: ΦΩΚΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ)
ΑΕΜΟΣΧΑΤΟΥ
15.ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ -
 ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ

Πέμπτη 25 Δεκεμβρίου 2014

'Α Παίδων ΕΣΚΑΝΑ:Δύσκολη εκτός έδρας νίκη για τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου επι του Αλίμου με 51-64.

Δύσκολος αντίπαλος αποδείχθηκε ο Άλιμος για την ομάδα του Κρόνου Αγίου Δημητρίου όπου με το πάθος που τον διέκρινε τον δυσκόλεψε αρκετά,αλλά όμως κατάφερε να  πάρει την  χρήσιμη  νίκη με 51-64 όπου τον διατηρεί ψηλά στην βαθμολογία της Ά ΕΣΚΑΝΑ Παίδων .

Από την αρχή του πρώτου δεκαλέπτου ο Κρόνος κατάφερε και πήρε μία καλή διαφορά από τον αντίπαλό του με 8-16  αλλά όμως δύο συνεχόμενα τρίποντα  και ένα δίποντο  του  Αλίμου έφερε στα ίσα το παιχνίδι με 16-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η αμυντική λειτουργία της ομάδας του Αλίμου πήγε πολύ καλά ώστε ο αντίπαλός του δεν έβαλε καλάθι για  επτά περίπου λεπτά(18-16,22-16,22-18) το πρώτο ημίχρονο όμως βρήκε τον Κρόνο να προηγείται με ένα πόντο(22-23).

Στο τρίτο δεκάλεπτο κατάφερε πολύ γρήγορα και πήρε το προβάδισμα ο Κρόνος αλλά με τον Άλιμο να ακολουθεί από κοντά δείχνοντας ότι μέχρι το τέλος θα είναι αρκετά σκληροτράχηλος(22-28,30-38,35-38,35-41).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Άλιμος πίεσε πάρα πολύ για να πλησιάσει τον αντίπαλό του και τα κατάφερε στο (6',50'' πριν το τέλος κάνοντας  το 43-46) αλλά από εκεί και μετά τον πρόδωσαν οι δυνάμεις του αλλά και η ανωτερότητα του Κρόνου έγινε ποιο εμφανής και έτσι το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 51-64 υπέρ της ομάδας του Αγίου Δημητρίου.

Tα δεκάλεπτα του αγώνα:(16-16,22-23,35-41,51-64)
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Αργυρούδης και Τηγάνης

Αλιμος(Τριανταφύλλου) Καρανικόλας 2,Τριανταφύλλου 7,Πάουλιουκ, Παππάς 10(1),Καματερός 8,Χρήστου 16(2),Γιαννακόπουλος, Οικονόμου, Σοφικίτης 8(1),Τσιλιμιδός,Γεωργίλας,Παπαγιαννόπουλος
.
ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου(Παναγιωτόπουλος) Μπακλαβάς 13(1),Σιγάλας. Αγγελόπουλος 2,Χ"βέρογλου 11,Βαφείδης 3(1),Οικονόμου, Χριστόπουλος.

Χρήστου 4,Πυλιώτης, Τσάβος. Χ"δάκης 21,Τάτσης 10.

Αποτελέσματα 13ης αγωνιστικής(Πηγή Eskana.gr)

Τετάρτη 24 Δεκεμβρίου 2014

Α' ΕΦΉΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ: Aήττητος έκλεισε την χρονιά ο Ικαρος Καλλιθέας νίκησε εκτός έδρας και την ΑΕ Σούρμενα-Ελληνικό με 50-71.

Σε  δεκατρία παιχνίδια  δεκατρείς νίκες  για τον Ικαρο Καλλιθέας πριν απο λίγο στο τελευταίο αγώνα της χρονιάς επιβλήθηκε της
ΑΕΣΕΛ με 50-71.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:(10-17,28-33,42-59,50-71)

Τον αγώνα διετήτευσαν οι Αντωνόπουλος και Ζεφτίκης

ΑΕΣΕΛ(ΠαντελάκηςΣκουργιάς):Κιόργλου,Ναυπλιώτης,Βασιλείου,Πέτροβιτς,Μαρόπουλος,Κόγιας,Μπελδέκος,,Ζαχαριώτης,Στάγκος,Τσακίρης,Μουσέτης,Κωσταντινάκος,

ΙκαροςΚαλλιθέας(ΠαπαδάκηςΛιόγας):Ιορδάνογλου,Ζάρλας,Βλάχος,Σκούφης,Ναούμης,Πασσαλίδης,Δήμος,Δορλής,Σαλέχ,Κουρέπης,Σκορδάς,Ανδρίτσος.

Α΄ ΕΦΗΒΩΝ 13Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(Πηγή Eskana.gr)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ- ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ-ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ 70- 38
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 66- 53
ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 50- 71
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ- ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 59 -69
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΚΡΟΝΟΣ ΓΣ 61- 83
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 40- 61

Στην φώτο ο πρόεδρος της ΑΕΣΕΛ κ Σκαλιδάς και τον πατέρα του Βασιλείου ο οποίος ήρθε απο το εξωτερικό για να παρακολουθήσει τον γιό του σε αυτόν τον αγώνα.

Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2014

Β' Εθνική Ανδρών:Aπροσδόκιτη εντός έδρας ήττα του Ικαρου Καλλιθέας με 71-74 απο την Αγία Παρασκευή.

Σε άσχημη ημέρα βρέθηκε ο Ικαρος Καλλιθέας στην αναμέτρηση του με την ΚΑΠ στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα του Νοτίου ομίλου της 'Β Εθνικής.

Στο πρώτο δεκάλεπτο δεν ξεκίνησε καθόλου καλά με αποτέλεσμα να χάνει με 11-26.Στην συνέχεια βελτιώθηκε και μείωσε την διαφορά των πόντων σε 33-41 και 51-58 στο τρίτο δεκάλεπτο.Στο τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε να ισοφαρίσει δύο φορές τον αγώνα πρώτα (6'28'' πριν την λήξη) σε 60-60 και  σε 69-69 (1'.28''πριν το τέλος) αλλά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη και ηττήθηκε με 71-74.

Αποβλήθηκε με δύο τεχνικές ποινές ο Λιόγας.

Την επόμενη αγωνιστική (11-1-15) ο Ικαρος Καλλιθέας θα αγωνιστεί εκτός έδρας με τον Φιλαθλητικό.

Τα δεκάλεπτα: 11-26, 33-41, 51-58, 71-74

Τον αγώνα διετήτευσαν οι: Μπούκας-Κάρδαρης

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 13, Σκορδάς, Ζαφείρης 3, Κούρτης, Ιορδάνογλου 4, Τζιώλος 21 (1), Πέρβι 17 (1), Βουγιούκας 13, Σκούφης

Κ Αγίας  Παρασκευής (Ζάχος): Άρχος, Λυτόπουλος 17, Παπαδάκης 11, Τσακιρίδης 12 (1), Φωτίου 19 (1), Κεφάλας, Δημητρίου 13 (2), Γκιουζέλης, Λαμπρόπουλος, Μαρίνος 2

H Ελευθερία Μοσχάτου στο πλευρό της άτυχης Κακλέα

Η Νατάσα Κακλέα υπέστη δυστυχώς στο προηγούμενο παιχνίδι με τον ΑΟΝΑ ρήξη χιαστών με αποτέλεσμα να χάσει όλη την υπόλοιπη σεζόν. Σε μια εξαιρετική κίνηση, η ομαδα της, η Ελευθερία Μοσχάτου, τύπωσε και σύσσωμη φόρεσε στην προθέρμανση (του Κυριακάτικου αγώνα με την Αιξωνή) φανέλες με
το όνομά της και βγήκε όπως βλέπετε και σε μια ιδαίτερη ομαδική φωτογραφία.
 Περαστικά της!

Νίκη εντός έδρας για την ΑΕ Μοσχάτου με 2-1 επι του Ερμή Κορυδαλλού.

Πολύ καλό ποδόσφαιρο έπαιξε η  γηπεδούχος ομάδα του Μοσχάτου μας ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο  στην αναμέτρησή  του  με τον Ερμή Κορυδαλλού στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου της Ά Πειραιώς και δίκαια πήρε την νίκη με 2-1. Ο Ερμής κατάφερε και προηγήθηκε στο 13' του πρώτου ημιχρόνου με 0-1 με γκόλ του Βικάτου,ισοφάρισε ο Τσούκης σε 1-1 στο 30' και πάλι με δικό του γκόλ στο 67' η ΑΕ Μοσχάτου πήρε τους τρείς βαθμούς της νίκης που την φέρουν στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 24 βαθμούς.
Την επόμενη αγωνιστική το Μοσχάτο αγωνίζεται εκτός έδρας με την Ελλάς Ποντίων.

ΑΕ Μοσχάτου(Δημητρίου): Βαβάκας. Γιαννακόπουλος. Μπαμπούνης.Αλτόγλου Ρωμανός. Παπαευθυμίου. Τσούκης. Σπηλιωτάκης ( 89'Μουντοκαλάκης)Δουληγέρης. Ντόνε( 78' Τζαβέλλας). Πλουσής( 83' Καρδαράς)

Ερμής Κορυδαλλού: Μαυράκης. Σιδηρόπουλος. Πέτρο. Φραγκουλάκης. Σταύρου. Κουϊμάνης( 81' Πούλιας). Αϊντινάι( 73' Γκουμαλάτσος). Γιαννακόπουλος Σάμιος Τσατσαρωνάκης. Βικάτος( 83' Ελ Χαλάλ)

(13η αγωνιστική)
9.ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ - ΕΙΡΗΝΗ 2005ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝΣάββατο20/12/1415:00ΚΟΥΒΕΛΗΣ Ν., ΣΓΑΝΤΖΟΣ Γ., ΚΟΥΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ Α. (Παρατηρητής: ΠΟΥΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ)2-0
10.ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ - ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝΠΕΡΑΜΑΤΟΣΣάββατο20/12/1415:00ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ. (Παρατηρητής: ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)4-0
11.ΗΦΑΙΣΤΟΣ - ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝΡΕΝΤΗ - ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣΣάββατο20/12/1415:00ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ Α., ΓΚΟΛΕΣ Π., ΣΥΡΡΟΣ Γ. (Παρατηρητής: ΠΑΡΑΚΟΙΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)0-1
12.ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΜΟΣΧΑΤΟΥΚυριακή21/12/1411:15ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΓΑΛΑΝΗ Γ., ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ Π. (Παρατηρητής: ΔΡΟΓΩΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)2-1
13.ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ - ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣΝΙΚΑΙΑΣ - Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣΚυριακή21/12/1415:00ΟΡΦΑΝΟΣ Δ., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η., ΚΑΡΑΝΑΝΟΣ Γ. (Παρατηρητής: ΔΗΜΗΤΣΑΣ ΔΗΜΟΣ)0-3
14.ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ - ΑΜΦΙΑΛΗΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣΚυριακή21/12/1415:00ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΤΖΙΛΙΡΗΣ Δ., ΧΑΣΑΠΗΣ Ν. (Παρατηρητής: ΠΡΟΒΑΤΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ)3-1
15.ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣΑΙΓΙΝΑΣΚυριακή21/12/1415:00ΤΣΟΝΑΚΑΣ Ν., ΒΕΡΥΚΑΚΗ Α., ΖΟΡΜΠΑΣ Π. (Παρατηρητής: ΚΟΣΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)1-0
16.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ -
ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΝΙΚΑΙΑΣ - Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣΔευτέρα22/12/1415:30ΛΕΜΠΕΣΗΣ Π., ΓΚΟΛΕΣ Π., ΜΠΟΥΡΓΙΑΣ Α. (Παρατηρητής: ΦΩΚΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ)