Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου 2018

Για να θυμηθούμε λίγο την ιστορία της Θύελλας Μοσχάτου που την φετινή χρονιά μας έχει καταπλήξει. (video)

Για να θυμηθούμε λίγο την ιστορία της Θύελλας Μοσχάτου σας λέμε πριν ακριβώς έξι χρόνια η Θύελλα Μοσχάτου είχε αντιμετωπίσει για το πρωτάθλημα της Α' Κατηγορία  Πειραιώς στις 29 Δεκεμβρίου το 2012 την  ΑΕ Σαλαμίνας και σε ένα πολύ δύσκολο τερέν γεμάτο νερά είχε κερδίσει με 2-1..

Είχαμε γράψει:

ΕΠΣΠειραιά: Σημαντική νίκη σημείωσε η Θύελλα Μοσχάτου, επιβλήθηκε με 2-1 της Α Ε Σαλαμίνας.

Πριν από λίγο η Θύελλα Μοσχάτου νίκησε με 2-1 την  Α Ε Σαλαμίναςσε ένα γήπεδο γεμάτο νερά με την βροχή να μην σταματάει καθόλου σε όλη την διάρκεια του αγώνα.
Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 0-0 χωρίς να υπάρχει μεγάλη υπεροχή κάποιας από τις δύο αγωνιζόμενες ομάδες.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου(53') ΑΕ  Σαλαμίνας αιφνιδίασε την ομάδα μας και κατάφερε να προηγηθεί με 0-1.

Η ομάδα του Μοσχάτου έδειξε ότι είχε μεγάλα αποθέματα ψυχής και στο 58' ισοφάρισε με γκολ του Ισχανίδη και στο 75' ο Ασιεγκου διαμόρφωσε το τελικό