Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018

Νίκη βάλσαμο του Μοσχάτου στο ντέρμπι με τον Καραβά με 1-0..(Δηλώσεις Κούστα.)

To Mοσχάτο ποιο αποφασιστικό σε όλη την διάρκεια του αγώνα ντέρμπι με τον ΑΟ Καραβά κατάφερε και πήρε την νίκη με 1-0 παρότι είχε και δύο  βασικές απουσίες του Σαπαλίδη και Δριμούση.

Το Μοσχάτο εκμεταλλευόμενο την υπεροχή του από τα πρώτα λεπτά του αγώνα πίεσε και δίκαια προηγήθηκε στο 27' έπειτα από πλάγια σέντρα έξω από την περιοχή και τρομερή σε εκτέλεση κεφαλιά του Σπανού.Στην επόμενη φάση δε του δόθηκε πέναλτι σε του Νιτζάνι αφού πέρασε τον αντίπαλό του τον ανέτρεψε στον αέρα και ο διαιτητής κ. Πουλόπουλος εδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
Ο Καραβάς στο17' είχε κάθετο δοκάρι με τον Καστράτι.

Στο 42' ο Αθανασόπουλος απέτρεψε να γίνει το 1-1 έπειτα από εξαιρετική απόκρουση σε σουτ του Τζώρτζη απο δεξιά.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης σε καθαρή ανατροπή και πάλι του Νιτζάμη ο διαιτητής δεν έδωσε για δεύτερη φορά το πέναλτι.

Στην συνέχεια υπεροχή του Μοσχάτου ήταν εμφανής και στο 76 δυνατό σουτ του Στούπη τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα Καραμαλίγκα της αντίπαλης ομάδας.

Ο τελείωσε με το ίδιο σκορ του πρώτου ημιχρόνου κατακτώντας η ομάδα μας την νίκη και τους τρείς βαθμούς.

Το γήπεδο του Μοσχάτου ήταν κατάμεστο και ο κόσμος που ήρθε να δεί τον αγώνα ντέρμπι βοήθησε το Μοσχάτο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Αθανασόπουλος, Σταύρου, Ξενιτόπουλος, Φιαμέγκος, Πέττας, Σιδηρόπουλος, Νιζάμης ( 82’ Χατζάκης), Μουρελάτος, Μπόλης ( 69’ Ρεντόν), Στούπης, Σπανός (88’ Στεφανής).

ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ: Καραμαλίγκας, Μουρελάτος, Χονδρουδάκης, Καλιακούδας, Χρυσανθακόπουλος, Καστράτι, Τζώρτζης, Ζαχαράτος (68’ Παναγιωτόπουλος), Μπεσού, Μπιλίμπασι, Παυλόπουλος ( 56’Γκέκα).

Δηλώσεις Κουστα μετά το νικηφόρο αγώνα του Μοσχάτου επί του Καραβα με 1_ 0

Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
7.ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥΠΕΡΑΜΑΤΟΣΣάββατο20/10/1816:30ΝΤΟΥΜΙΤΡΕΣΚΟΥ Ρ., ΚΟΡΩΝΑΣ Χ., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ)
4-2
8.ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥΝΙΚΑΙΑΣΣάββατο20/10/1816:30ΚΑΚΡΙΔΗΣ Ι., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ)
0-1
9.ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΝΙΚΑΙΑΣΚυριακή21/10/1811:30ΝΤΟΥΜΙΤΡΕΣΚΟΥ Ρ., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΡΑΚΟΙΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)
0-2
10.ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ - ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗΝΙΚΑΙΑΣ - Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣΚυριακή21/10/1816:00ΚΟΥΖΟΥΜΗΣ Ι., ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν., ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
2-2
11.ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ - ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΠΕΡΑΜΑΤΟΣΚυριακή21/10/1816:00ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΜΟΥΜΠΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Ι., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ.
0-0
12.ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ»Κυριακή21/10/1816:00ΚΑΚΡΙΔΗΣ Ι., ΓΚΟΛΕΣ Π., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ)