Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018

Mόνη στην κορυφή η ΑΕ Μοσχάτου που κέρδισε στο "ντέρμπι" με 2-1 τον Ατρόμητο Πειραιά. (VIDEO)

Mόνη στην κορυφή η ΑΕ Μοσχάτου που κέρδισε στο "ντέρμπι" με 2-1 τον Ατρόμητο Πειραιά.Με δύο υπέροχα γκολ του Σαπαλίδη(55' ,80')μπόρεσε και έκανε την μεγάλη ανατροπή και πήρε δίκαια την νίκη από ένα πολύ καλό αντίπαλο που και αυτός τα έδωσε όλα για την νίκη.
Τα παιδιά του Χατζηαλέξη αξίζουν πολλά συγχαρητήρια διότι υπερέβαλαν εαυτό και παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο δεν έδωσαν πολλά περιθώρια στον αντίπαλό τους και έφτασαν στην πολυπόθητη νίκη που τους κρατάει μόνους στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Α' Πειραιώς

Α.Ε. Μοσχάτου FC

ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΙΤΛΟΥ σήμερα από την ομάδα μας που νίκησε στο μεγάλο ντέρμπι τον Ατρόμητο Πειραιά με 2-1 και είναι μόνη της πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Σε ένα πραγματικό μεγάλο παιχνίδι με ένταση και πάθος η ομάδα μας εγκλωβίστηκε στο πρώτο ημίχρονο, στο ρυθμό των αντιπάλων και μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ από μία τυχερή σέντρα του Ταμπακη που βρήκε στο πόδι του Σφυρογιαννακη και κατέληξε στα δίχτυα μας.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μας βγάλανε πιο πολύ πάθος και με 2 γκολ του Σταμάτη Σαπαλιδη που δείχνει ασταμάτητος γύρισε το ματς και πήρε την σπουδαία νίκη.
Το δεύτερο γκολ του Σαπαλιδη ήταν απίστευτης ομορφιάς.
Το ματς σημαδεύτηκε και από τις 2 αποβολές που είχε η κάθε ομάδα με τους Μπαμιχα και Παπαδόπουλο να μην βρίσκονται στη διάθεση του κ.Χατζηαλεξη για το επόμενο δύσκολο παιχνίδι εκτός έδρας με τον Ερμή Κορυδαλλού.
11 στροφές πριν το τέλος η ομάδα μας οδηγεί και δείχνει έτοιμη για το μεγάλο βήμα στις εθνικές κατηγορίες.
Ενα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο μας που κατέκλυσε κάθε γωνιά του γηπέδου θυμίζοντας παλιές καλές εποχές.

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(19η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
1.ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ - ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΡΕΝΤΗ - ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣΣάββατο03/02/1815:30ΦΙΛΑΚΟΥΡΗΣ Μ., ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ Π., ΠΑΡΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ .. (Παρατηρητής: ΦΩΚΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ)2-1
2.ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»Κυριακή04/02/1812:00ΦΙΛΑΚΟΥΡΗΣ Μ., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ. (Παρατηρητής: ΜΑΛΟΥΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)0-1
3.ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΜΦΙΑΛΗΝΙΚΑΙΑΣΚυριακή04/02/1813:00ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ. (Παρατηρητής: ΠΑΡΑΚΟΙΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)1-0
4.ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ - ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ»Κυριακή04/02/1815:30ΟΡΦΑΝΟΣ Δ., ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ Π., ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ Π. (Παρατηρητής: ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ .)1-1
5.ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣΚυριακή04/02/1815:30ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΜΟΥΜΠΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Ι., ΤΣΑΝΟΣ Ι. (Παρατηρητής: ΛΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)1-1
6.ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑΜΟΣΧΑΤΟΥΚυριακή04/02/1815:30ΚΟΥΒΕΛΗΣ Ν., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν., ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ Α. (Παρατηρητής: ΛΑΤΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)2-1
7.ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»Κυριακή04/02/1815:30ΝΤΟΥΜΙΤΡΕΣΚΟΥ Ρ., ΚΟΡΩΝΑΣ Χ., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ. (Παρατηρητής: ΛΗΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ)0-4