Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2018

A' EΣΚΑΝΑ Εφήβων:Τίποτα δεν σταμά τον Ολυμπιακό,ουτε ο Ικαρος Καλλιθέας που τον νίκησε με 91-69....Αποτελέσματα 17ης αγωνιστικής. (video)

A' EΣΚΑΝΑ Εφήβων:Τίποτα δεν σταμά τον Ολυμπιακό,ουτε ο Ικαρος Καλλιθέας που τον νίκησε με 91-69,ο οποίος του αντιστάθηκε στο πρώτο ημίχρονο οπου είχε πάρει και το προβάδισμα (3 λεπτά πριν την λήξη του και με εφτά πόντους).Εκει ομως μίλησε ο δυναμικός Αρσενόπουλος οπου με την καλή του απόδοση κατάφερε να βάλει την ομάδα του με ένα πόντο μπροστά(38-39).Στην συνέχεια η υπεροχή της ομάδας του Πειραιά ήταν εμφανής και δίκαια επικράτησε με το ευρύ 91-69.
Απο τον Ικαρο Καλλιθέας πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Λαναράς και Λεκατσάς.
Θα πρέπει να πούμε οτι μας άρεσε πολύ οτρόπος που κοουτσάρησε την ομάδα του ο Διονυσόπουλος παρά την ήττα που υπέστει .

Πολύ καλοί οι διαιτητές του αγώνα Τσολάκος και Ραπτογιάννης.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:15-19,39-38,66-56,91-69