Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2017

Στην παράταση με γκόλ του Παππά πήρε την πρόκριση η Θύελλα Μοσχάτου για την 2η φάση του Κυπέλλου Πειραιά

Στην παράταση με γκόλ του Nίκου  Παππά(στο 117') πήρε την πρόκριση η Θύελλα Μοσχάτου για την 2η φάση του Κυπέλλου Πειραιά όπου νίκησε εκτός έδρας με
1-2 την Δόξα Πειραιά.

Η Θύελλα Μόσχάτου που ηταν καλύτερη σε ολη την διάρκεια του παιχνιδιού καλύτερη του αντιπάλου της, τελικά πήρε την πρόκριση για την επόμενη φαση του Κυπέλλου στο 117'.Η ομάδα μας προηγήθηκε με 0-1 με γκόλ του Γεώργου Παππά στο 22', ομως ένα αυστηρό πέναλτι (στο 39') που καταλόγησε ο διαιτητής του αγώνα Φιλακούρης  έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο να ισοφαρίσει σε
 1-1.Στην παράταση όμως με γκόλ του Παππά η Θύελλα Μοσχάτου πέτυχε το
1-2,οπου έφερε την πρόκριση.

Πολύ καλή σήμερα η όμάδα του Νικολόπουλου οπου έδειξε οτι η συνέχεια θα είναι πολύ καλύτερη.