Σάββατο 8 Απριλίου 2017

Nίκη της ΑΕ Μοσχάτου με 3-2 επι της δυνατής Χαραυγής.

Σε ένα αγώνα που Μοσχάτο και Χαραυγή  στο πρώτο ημίχρονο ήταν ισοδύναμοι η ομάδα μας προηγήθηκε πολύ νωρίς στο 3' με γκολ του Γκορόγια  απο   απευθείας χτύπημα κόρνερ.
Η φιλοξενούμενη ομάδα αντέδρασε και στο 36' ισοφάρισε σε 1-1 οπου με αυτό το σκορ τελείωσε το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Μοσχάτο μπήκε ποιο δυναμικά  το εκμεταλλεύτηκε και στο 48' με το Σταφουλαί πέτυχε το 2-1.
Από και μετά βελτιώθηκε ακόμη περισσότερο και στο 80' με πέναλτι ο Μπαμίχα ΄πέτυχε το 3-1 για την ομάδα μας.
Στο 86' ο Φασιλής με δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή του Μοσχάτου κατάφερε να πετύχει το 3-2 για την ομάδα της Χαραυγής που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(28η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
1.ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ - ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝΡΕΝΤΗ - ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣΣάββατο08/04/1717:00ΟΡΦΑΝΟΣ Δ., ΓΑΡΟΥΦΟΣ Π., ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣ Ν. (Παρατηρητής: ΦΩΚΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ)3-1
2.ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣΜΟΣΧΑΤΟΥΣάββατο08/04/1717:00ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΤΡΑΙΦΟΡΟΣ Α., ΡΙΖΟΣ Ε. (Παρατηρητής: ΤΣΕΒΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ)3-2
3.ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥΣΑΛΑΜΙΝΑΣΣάββατο08/04/1717:00ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ Α., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Κ. (Παρατηρητής: ΒΙΛΛΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)5-0
4.ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ - ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ –ΑΙΓΑΛΕΩΣάββατο08/04/1717:00ΣΦΟΥΝΟΣ Γ., ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Α. (Παρατηρητής: ΚΟΥΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)0-1
5.ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»Σάββατο08/04/1717:00ΜΙΧΕΛΗΣ Σ., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΠΑΓΟΥΡΤΖΗΣ Δ. (Παρατηρητής: ΛΑΤΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)0-1