Κυριακή 2 Απριλίου 2017

Α2 Γυναικών:Hττα εντός έδρας της Ελευθερίας Μοσχάτου απο τον Πρωταθλητή Φάρο Κερατσινίου με 44-60.

Προσπάθησε να ξεκινήσει δυνατά, όπως συνηθίζει η ομάδα μας στο Μοσχάτο, αλλά ανακόπηκε από την αντίδραση του Φάρου, αλλά και κάποιες διαιτητικές αποφάσεις, με κάποια ανάποδα σφυρίγματα, ενώ οι δύο ψηλές βρέθηκαν αμέσως με 3 φάουλ. Στην συνέχεια η ομάδα μας ισορρόπησε το ματς και πλησίασε στο σκορ. Όμως η 3η περίοδος ήταν ξεκάθαρα για τον Φάρο, με την Κεχαγιά να βάζει 16 πόντους σε αυτό το δεκάλεπτο( είχε μόλις 4 έως τότε). Στην συνέχεια και ενώ το ματς είχε πιά κριθεί και η Ελευθερία απέσυρε βασικές παίκτριες, με το ματς να ολοκληρώνεται με την τελική διαφορά.
  (Διαιτ. :  ( Σπυρόπουλος Σπ. ,   Σταγιάνος  )
 ( δεκ.:  06-16 , 23-29 , 34-52 , 44-60  )
Α.Ο.Ε.Μοσχάτου. ( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου ) : Ξεπαπαδέα © 7 (1),  Πασχοπούλου 2 ,  Δεγαίτη ,  Καλάγια ,  Ζαχαράκη 7 ,  Μούλτση 4 ,  Σπαθάρη 9 (1),  Χελιώτη 9 ,  Σιγάλα ,  Προέδρου ,  Καρανάσιου 5 (1),  Κρίτσαλου 1  .
ΦΑΡΟΣ( Λειβάδης,  Καραπακλάς ) : Λόξα ,  Βράκα 8 (1),  Σαλιάϊ 6 (1),  Αθανασίου © ,  Γκριτζά 12 ,  Τσέρου 12 ,  Κεχαγιά 20 (1),  Ακρίβου ,  Καρακασίδου ,  Παππαδοπούλου ,  Αλεξανδρίδου 2 ,  Πετράκη  .