Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2017

Iσοπαλία (1-1) στο ντέρμπι ανάμεσα στην ΑΕ Μοσχάτου και τον Ατρόμητο Πειραιά.

Σε έναν αγώνα που είχε ενδιαφέρον σε όλη την διάρκειά του το Μοσχάτο και ο Ατρόμητος Πειραιά αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1.
Από το πρώτο ημίχρονο οι αντίπαλοι έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και προσπαθούσαν και οι δύο να πάρουν το προβάδισμα χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες.Όμως την ευκαιρία την άρπαξε πρώτα η φιλοξενούμενη ομάδα που προηγήθηκε στο 62' με μια πολύ έξυπνη προσπάθεια του Συρράκου(την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο αγωνίζονταν με τα χρώματα του Μοσχάτου).Στην συνέχεια ο προπονητής της ΑΕ Μοσχάτου Χατζηράπτης τόλμησε την αλλαγή τριών μικρών σε ηλικία παικτών(Πάνο Γιαννόπουλου,Παππά) η οποία τον δικαίωσε και ισοφάρισε στο 83' με τον Γιαννόπουλο.

Περισσότερα σε λίγο

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(16η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
1.ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑΜΟΣΧΑΤΟΥΣάββατο14/01/1715:00ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ Α., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Τ. (Παρατηρητής: ΛΗΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ)1-1
2.ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ - ΟΔΗΓΗΤΡΙΑΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝΣάββατο14/01/1715:00ΠΕΤΡΟΥΜΙΑΝΌΣ Θ., ΛΙΑΚΩΝΗΣ Β., ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ Γ. (Παρατηρητής: ΠΟΥΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ)0-1
3.ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ - ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ –ΑΙΓΑΛΕΩΣάββατο14/01/1715:00ΛΕΜΠΕΣΗΣ Π., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η., ΚΟΡΩΝΑΣ Χ. (Παρατηρητής: ΛΑΤΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)3-2
4.ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ - Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣΣάββατο14/01/1715:30ΛΥΤΡΙΒΗΣ Ι., ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ .., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Α. (Παρατηρητής: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ .)5-0