Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017

A2 Γυναικών:Μεγάλη νίκη της Ελευθερίας Μοσχάτου επι του πρωτοπόρου Ικαρου Καλλιθέας με 54-48.

Εξαιρετική εμφάνιση  πραγματοποίησε σήμερα η Βίλι Ξεπαπαδέα όπου πέτυχε 15(2) πόντους που κάποιοι ήταν καθοριστικοί στην εξέλιξη του αγώνα.
 Η Ελευθερία Μοσχάτου παίζοντας ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί με 28-11 και έτσι αιφνιδίασε τον πρωτοπόρο Ίκαρο Καλλιθέας ο οποίος στην συνέχεια προσπάθησε να αντιδράσει,μείωσε σε 46-44 (3' λεπτά λίγο πριν το τέλος του αγώνα) αλλά  όμως η ψυχική δύναμη των κοριτσιών του Σωτήρη Τσαραπατσάνη δεν άφησε κανένα περιθώριο για τον αντίπαλο και έτσι η ομάδα μας πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη η οποία θα είναι χρήσιμη για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:17-6,28-11,40-28,54-48.

Διαιτητές :  Γαρίνη Καλιογριάς
Ελευθερία Μοσχάτου (Τσαραπατσάνης , Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 15(2), Δεγαίτη 1, Καλάγια , Ζαχαράκη Μ. 8, Μούλτση , Σπαθάρη 1, Χελιώτη 22, Σιγάλα , Καρανάσιου 7(1)
Ικαρος Καλλιθέας (Ρουμπελάκης) : Γιγουρτάκη , Στεφάτου , Στεφάνου 4(1) , Ευμορφοπούλου 15, Τσαφαρά , Ρουμπελάκη 11(2) , Ζαχαράκη Ευήλια , , Λίτσι 11, Ζότοβα 7(1)
11. Τρίπολη 9 (0-9)

Οι δύο αδελφές Ζαχαράκη Μαρία και Ζαχαράκη Ευήλια σήμερα βρέθηκαν αντίπαλες στον αγώνα Ελευθερίας Μοσχάτου-Ικαρου Καλλιθέας 54-48