Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2016

Hττα της μαχητικής Ελευθερίας Μοσχάτου απο το Παλαιό Φάληρο με 62-70.

Η Ελευθερία Μοσχάτου ξεκίνησε παρα πολύ καλά την αναμετρησή της με το δυνατό Παλαιό Φάληρο όπου για δύο δεκάλεπτα συμβάδιζαν  κοντά στο σκόρ οι δύο ομάδες(13-10,17-19,25-24,37-37,37-39 στο ημίχρονο).

Ομως στην επανάληψη η ομάδα μας βρήκε δυσκολία στο σκοράρισμα  και τελείωσε το τρίτο δεκάλεπτο με 46-62 υπέρ της αντίπαλης ομάδας.
Στην συνέχεια παίζοντας πολύ καλύτερα   δύο λεπτά πρίν το τέλος του αγώνα  κάλυψε την διαφορά των 16 ποντων (46-62)φτανοντάς στους 4 ποντους (60-64)και πήγε για την μεγάλη ανατροπή,τελικά δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε απο την πολύ καλή ομάδα του Παλαιού Φαλήρου με 62-70  η οποία διαθέτει πλούσιο ρόστερ με νεανικούς παίκτες.

Διαιτητές. :   Διμινούδης ,  Πλιάκας , Τσουράπας
Τα δεκάλεπτα :  17-19 , 37-39, 46-62, 62-70
Α.Ο.Ε.Μοσχάτου. ( Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης ) :  Παπατρέχας 6 (2),  Παρασίδης 6 ,  Παυλιάς 2 ,   Δέλλιος 16 (1),  Πέττας 14 ,  Στουραϊτης ,    Τζαφέρης © ,  Κόλλιας 3 ,  Δαουτάκος 15 (3),  Νικολαίδης ,  ( δεν έπαιξαν :   Τσαραπα/νης ,  Ιγιάμου-Περισσανίδης  )  .
Α.Ο.Π.Φαλήρου. ( Γκιουλέας ,  Κωστολιάς ) :  Αλεξανδράκης 9 (1),  Γεωργιάδης © 4 ,  Διζές 8 (2),  Λουκάκης 10 ,  Τσορμπατσίογλου 9 (1),  Σωτηρόπουλος 2 ,  Τσιφτσής 12 (2),  Τσαγκαρούλης ,  Πετράκος 10 ,  Ρήγος 1 ,  Περαντωνάκης ,  Στεργίου 5 (1)  .