Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2016

Λευκή ισοπαλία(0-0)στον Ταύρο ανάμεσα στον Φωστήρα και την πρωτοπόρο Παναχαϊκη.

Λευκή ισοπαλία για την Παναχαϊκή στον Ταύρο απέναντι στον Φωστήρα (0-0).

Χωρίς γκολ το πρώτο ημίχρονο στον Ταύρο, στο ματς Φωστήρας-Παναχαϊκή για τη 13η αγωνιστική της Γ' Εθνικής. Οι «κοκκινόμαυροι» είχαν μια μεγάλη ευκαιρία στο 7' με τον Ελευθεριάδη κι ένα σουτ του Αργυρόπουλου στο 24', οι γηπεδούχοι δεν είχαν μεγάλη φάση, μέτριο το θέαμα και 0-0.

Στην επανάληψη έχει πέσει αρκετά η όποια ποιότητα του αγώνα, ενώ οι γηπεδούχοι δείχνουν να ψάχνουν κι αυτοί τη νίκη. Στα τελευταία λεπτά, μετά την είσοδο του Μωραϊτη, η Παναχαϊκή πίεσε για το γκολ, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε και στο τέλος προσπάθησε να κρατήσει και το βαθμό.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπαλασάκης, Παραράς, Καλημέρης, Δημακάκος, Μεντής, Κόπελας, Σκάρος, Κοτίτσας, Ντάφλας, Ταχματζίδης, Λέσι

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Βρονταράς, Βλάχος, Μακρυδημήτρης, Λουμπαρδέας, Αδαμόπουλος, Γκίνο, Φωτάκης, Ελευθεριάδης (90' Κωνσταντινίδης), Στεργίδης, Αργυρόπουλος, Σιαλμάς (74' Μωραϊτης).