Δευτέρα 14 Νοεμβρίου 2016

'Β ΕΣΚΑΝΑ Εφήβων: Nίκη του Εθνικού επι του ΓΣ Περάματος/Ερμής με 63-51.

Ο Εθνικός στο σημερινό αγώνα με τον ΓΣ  Περάματος/Ερμής αιφνιδιάστηκε απο τον αντιπαλό του που μπήκε απο την αρχή πολύ δυνατά(προγήθηκε  9-17 στο πρώτο δεκάλεπτο) αλλά σιγά -σιγά άρχισε να βρίσκει τον καλό του εαυτό και 4 λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου ισοφάρισε σε 24-24.
Απο εκεί και μετά δεν έχασε ξανά το προβάδισμα στο σκόρ και δίκαια κέρδισε με 63-51 εναν αντίπαλο που παρουσιάστηκε απο τις προηγούμενες  φορές πολύ βελτιωμένος

Ο Εθνικός με αυτή την νίκη πλησίασε ακόμη περισσότερο τους τρείς αντιπάλους του που είναι πάνω απο αυτόν στην βαθμολογία( ΑΟΝΑ,Ικαρο Νέας Σμύρνης, ΑΕΣ Ελληνικού) μέχρι το τέλος θα προσπαθήσει να κερδίσει την ανοδό του στην ανώτερη κατηγορία.

Διαιτητές:Δελαγραμάτικας,Παπαγεωργίου.
Δεκάλεπτα. : 9-17 , 33-28 , 45-35 , 63-51
Εθνικός ( Βασιλόπουλος) :  Περιβολάρης  ,  Κόοκκορης  ,  Καμαρινός  ,   Δεμένικας ,  Καραφαντης ,  Τουρλίδας  Κατσαμπάνης-Κουξουδης    Ποπονας  ,    Καλογερόπουλος ,   Χρονόπουλος