Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016

Την πρώτη του ήττα μέσα στον Ταύρο γνώρισε ο Φωστήρας από τον Αιολικό με 2-1.

Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ ξεκίνησε δυνατά χάνοντας κάποιες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ κάτι που πέτυχε στο 40', όταν ο Πέτρος Καλημέρης εξαπέλυσε δυνατό σουτ από 45 μέτρα και αφού αναπήδησε η μπάλα στο έδαφος, αναπαύθηκε στην αριστερή γωνία του Ζαχαρή.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με την άμυνα του ΦΩΣΤΗΡΑ να κάνει τραγικά και απανωτά λάθη!!!

Αποτέλεσμα των λαθών αυτών ήταν, ο Αιολικός να ισοφαρίσει στο 58' με κεφαλιά του Μπουρού, που είχε μπει αλλαγή και να κάνει το 1-2 με πλασέ του ίδιου παίχτη, 3 λεπτά αργότερα.
Από κει και πέρα, ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ αγχωμένος προσπάθησε να φτάσει ανορθόδοξα στην ισοφάριση, σπαταλώντας αρκετές ευκαιρίες γι αυτό.
Συμπερασματικά μπορούμε να πούμε ότι η ομάδα της Μυτιλήνης ήθελε περισσότερο το παιχνίδι, ενώ ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι πελαγοδρομεί !!!

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Κουρεπίνης, Κόπελας, Βλάχος, Παραράς, Μεντής, Καλημέρης, Λέσι (80'Δημακάκος), Ζαγοριανός, Κράσι, Ταχματζίδης (72' Κουτσούμπας), Μπιτσάνης

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Ζαχαρής, Αμπραχαμιάν,(75΄Ιζίζ), Κρητικός, Τάχιας, Παληγιώργος(46' Κεσίδης), Κριπιντίρης, Ευσταθίου ( 46' Μπουρούς), Μίχος, Χρήστου, Μανουσάκης, Ραζάκ