Σάββατο 7 Μαΐου 2016

Τελική Φάση Πανελλήνιο Νεανίδων: Ήττα για τις Νεάνιδες του Πρωτέα Bούλας την 3η ημέρα

Την ήττα με 53-52 από τον Παναθηναϊκό γνώρισαν οι Νεάνιδες του συλλόγου μας στην 3η ημέρα της τελικής φάσης του 30ου Πανελληνίου πρωταθλήματος που διεξάγεται στην Βούλα 4-8/5.
Η ομάδα μας αν και ήταν μπροστά σε όλο το ματς, προηγήθηκε με 31-16 στα μισά του δευτέρου δεκαλέπτου και 49-42 στο τρίτο δεκάλεπτο,  δεν τα κατάφερε στο τέλος να πάρει τη νίκη που θα την έβαζε μπροστά στην υπόθεση τίτλος, καθώς πλήρωσε και το άσχημο τελευταίο δεκάλεπτο όπου σκόραρε μόλις τρεις πόντους.
Σημαντική στιγμή στο παιχνίδι ο τραυματισμός της Ευγενίας Κολλάτου(διάστρεμμα) στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, με την αθλήτρια μας να μην μπορεί να βοηθήσει στην αναμέτρηση.
Πλέον η ομάδα μας κοιτά το αυριανό παιχνίδι (7/5, 18:00) με αντίπαλο τον Άρη όπου θέλει τη νίκη για να μείνει ζωντανή στην διεκδίκηση του τίτλου.

Παναθηναϊκός – Πρωτέας Βούλας 53-52
Διαιτητές: Τσαρούχα, Κωνσταντινόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-20, 27-31, 42-49, 53-52
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης): Κασδαγλή 1, Βελούδη, Στούπα 5, Φρίμα 7(1), Καββάδα 9(3), Καράντζαλου 4, Σελούλη 2, Εζέτζα 12, Πράπα 13.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Σόφτσης): Χατζηβασιλείου 6, Καραμπάτσου 2, Κολλάτου 1, Ράτζα 17(1), Καρλάφτη 8(2), Δανδουλάκη 2, Αναστασοπούλου 4, Μυλωνάκη 12(2).