Δευτέρα 21 Μαρτίου 2016

Kαλή εμφάνιση της Ελευθερίας Μοσχάτου απέναντι στον πρωτοπόρο Πορφύρα παρά την ήττα με 66-57.

Προσπάθησε για το καλύτερο η Ελευθερία Μοσχάρτου  απέναντι στον πρωτοπόρο Πορφύρα. Ο γηπεδούχος πήρε μια διαφορά λίγο πάνω από τους 10 στην 3η περίοδο με εντυπωσιακό ποσοστό τρίποντων (6/10) σε αυτό το σημείο(5 συνεχόμενα).
 Η Ελευθερία Μοσχάρτου    δεν τα παράτησε και προσπάθησε ως το τέλος να μειώσει τη διαφορά. Αυστηροί μαζί μας οι διαιτητές καθώς δόθηκαν  30 βολές για τον Πορφύρα(28 στα πρώτα 30 λεπτά, έναντι 19 (11 εμείς στα πρώτα 30 λεπτά. Στα ευχάριστα η επιστροφή σε αγωνιστική δράση του Μόμτζου.

(Διαιτ. :  Στρέμπαςς ,  Δελαγραμμάτικας )
  ( Δεκ. :  17-12 , 32-23 , 59-43 , 66-57 )
Πορφύρας ( Παύλος ,  Κωνσταντίνου ) :  Οικονόμου 18 (3),  Παλτόγλου ,  Χαραλαμπίδης , Παγίδας ,  Ντόκος , Βαμβακάρης 11 , Φωτόπουλος 16 ,  Καλαμαράς 12 (4),  Πιτούλης 5 (1),  Τσούρτος  ,  Τρίγκας 1 , Κωνσταντίνου 3 .

Α.Ο.Ε.Μοσχάτου. ( Κλιγκόπουλος ,  Γεωργάκης ) :  Ζαρκαδούλας 7 (1),  Τσατσάνης 6 (2),  Παυλιάς 6 (1),  Δέλλιος 3 (1), Πέττας 13 , Μόμτζος , Τζαφέρης 3 ,  Κόλλιας 5 ,  Πέτσης 12 (2), Τσαραπατσάνης 2 , ( δεν έπαιξαν : Κωνσταντινάκος ,  Παντέρμος )  .