Τρίτη 17 Νοεμβρίου 2015

Α ΕΣΚΑΝΑ:Νίκη της Ελευθερίας Μοσχάτου με 79-74 επι του Α.Σ. Περα.

H Eλευθερία Μοσχάτου στον αγώνα της με το  Πέρα έχοντας καλή αρχή και καλό τέλος επικράτησε του αντιπάλου της με 79-74.
Στο πρώτο δεκάλεπτο αξιοποιόντας την καλή ευστοχία της κατάφερε να προηγηθεί με 14-7 και
16-10 στο δεύτερο δεκάλεπτο αντίδρασε το Πέρα και  προηγήθηκε  με 19-23 ,24-31 και 34-35.Στο τρίτο δεκάλεπτο η αντίπαλος κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα στο σκορ με 55-60.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας με κορυφαίους τους Πέτα και Μόμτσο κατάφερε να κάνει την ανατροπή που της έδωσε την σημερινή σημαντική νίκη και πλέον η Ελευθερία Μοσχάτου σε 6 αγώνες έχει πετύχει 3 νίκες και 3 ήττες και συγκεντρώνει 9 βαθμούς.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι : Διμπινούδης , Ορφανός Εμμ.

Τα δεκάλεπτα : 16-10, 34-35, 55-60, 79-74

Ελευθερία Μοσχάτου(Τσαραπατσάνης,Παπαναστασίου):Ζαρκαδούλας12(2),  Παυλιάς 13(1) , Δέλιος 7(2), Πέτας 22, Μόμτσος 9(2), Τζαφέρης 4 , Κόλιας , Πέτσης 6(2) , Γιαννόπουλος 3, Λουκάτος 3(1)

Α.Σ Περα  (Γκαναβίας , Φέρτης):  Βαρδάλος 16(2) , Βελισσαράκος , Καλούδης 11(2) ,Αττίκος ,  Μπίρμπας 11(2) , Αναγνώστου 6 , Πετρόπουλος , Μαρούλης 9 , Μακρυγιάννης 16 (4), Λούκας 5(1)