Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2015

Ηττα του Λέοντα Μοσχάτου απο την πρωτοπόρο Δάφνη Αγ.Δημητρίου με 60-67.

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε παρά την ήττα με 60-67   ο Λέων Μοσχάτου απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα της Δάφνης Αγ.Δημητρίου.
Η ομάδα του Μοσχάτου έπαιξε στα ίσα τον αντίπαλό της   μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο (44-44) αλλά από και μετά  η Δάφνη προσέχοντας περισσότερο τις λεπτομέρειες κατάφερε να φύγει με την νίκη.Ο Λέων  αγωνίστηκε πολύ καλά και αισιοδοξεί ότι στην συνέχεια του πρωταθλήματος θα πάει πολύ καλύτερα.Την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ερμή Αργυρούπολης.

Διαιτητές: Αγρογιάννης Μανουσόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-14, 25-25, 44-44, 60-67

Λέων  Μοσχάτου(Ιμπραημάκης Γιαμπάνης): Αλεξίου 7(1) , Γκααφάρ, Ζαμπέτας 5, Σονίδης 14(2) Φελλάς 5(1) , Μπουρμπόν 3(1) , Βασιλάκος 4, Νικολάου, Μαρκουίζος 17(1) , Κάππης 2, Ευκαρπίδης 3(1)

Δάφνη  Αγ. Δημητρίου  (Τάσος ,Ζάλιαρης) : Ρουμάνι 11(1) , Μπάκας 7, Ρούσσης 7(1) , Φλέγκας , Αλεξανδρόππουλος 14(4), Μαστρογιάννης 4, Παπαδόπουλος 12(2) , Παπάζογλου 7 , Καραμπίκας 2, Μπενιαμίν 2, Μετάϊ , Eλενίτσας