Δευτέρα 12 Οκτωβρίου 2015

Nίκη με 86-66 πέτυχε η Ελευθερία Μοσχάτου επι του Ερμή Πειραιά στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Ά ΕΣΚΑΝΑ.

Η Ελευθερία Μοσχάτου από την αρχή του αγώνα έδειξε την ανωτερότητά της επί του αντιπάλου της και γρήγορα πήρε ένα καλό προβάδισμα,τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ υπέρ της 32-14.Στην συνέχεια ο Ερμής Πειραιά κατάφερε δύο φορές να μειώσει την διαφορά στους 5 πόντους (51-46) και (55-50) όμως η Ελευθερία κρατώντας πάντα την πρωτοπορία στο σκορ με ένα εκπληκτικό τέταρτο δεκάλεπτο(18-9) πήρε την πρώτη της νίκη για το δύσκολο πρωτάθλημα της Ά ΈΣΚΑΝΑ Ανδρών   που αναμένεται να έχουμε στην συνέχεια μιας και υπάρχουν πολλές καλές ομάδες που συμμετέχουν σε αυτό.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:32-14,47-39,68-57,86-66.

Ελευθερία Μοσχάτου (Τσαραπατσάνης,Παπαναστασίου ) Ζαρκαδούλας 21(4), τσατσάνης , Παυλιάς  4, Δέλιος 10(1) , Πέτας 9(1) , Μόμτσος 16, Τζαφέρης 9 , Κόλιας Πέτσης Γιαννόπουλος 10(3), τσαραπατσάνης 3(1) Λουκάτος 4

Ερμής  Πειραιά. (Καλιώρας , Καλοίδης) : Κοροπούλης 8, Ασημακόπουλος 4, Βαλές1 , Βλαχάκης 5, Χατζόπουλος 16(2), Λαμπρόπουλος 3, Μοναχός 3(1) , Θώδης 3, Μοσχολιός 6, Λυμπερέας 4, Γραμματικός 13(2)

Στο σημερινό έργο τους οι διαιτητές του αγώνα Κονταράτος και Τεφτίκης  ήταν πολύ καλοί.

Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής(πηγή eskana.gr)

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΠΕΡΑΜΑ 83-64(36-32)
ΤΡΑΧΩΝΕΣ- ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ  64-68
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. -ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. 86-66
ΠΕΡΑ –ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 71-77
ΜΙΛΩΝΑΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ 76-42
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. -Π. ΦΑΛΗΡΟ 66-62
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛ. - ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 75-57