Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2015

Eύκολη νίκη του Πολις Καλλιθέας επι του Γλαύκου με 85-54.

Εύκολο απόγευμα είχε ο Πόλις Καλλιθέας απέναντι στον Γλαύκο, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με τελικό σκορ 85-54. Η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη στο πρώτο ημίχρονο, με τον Πόλις να πηγαίνει στην ανάπαυλα με προβάδισμα 36-31. Το δεύτερο μέρος άνηκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους που με συνοπτικές διαδικασίες ανέβασαν την διαφορά σε διψήφια νούμερα, με τη λήξη της τρίτης περιόδου να τπυς βρίσκει στο +20(66-46). Τα τελευταία λεπτά είχαν διαδικαστικό χαρακτήρα με τους φιλοξενούμενους να αποδέχονται την ήττα και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 85-54. Πρωταγωνιστές για την ομάδα της Καλλιθέας ήταν οι Κόκκινος και Κασπαριάν με 22 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καλλής με18 πόντους.

Πόλις Καλλιθέας - Γλαύκος 85-54
Διαιτητές: Λουκαράκης - Μαρίγλη
Τα δεκάλεπτα: 20-12, 36-31, 66-46, 85-54
Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 6 (2), Κακαριάς, Κόκκινος 22, Βαθρακοκοίλης 12, Λυγκερίδης 6, Βεληζιώτης, Κασπαριάν 18 (2), Λάβαρης, Καβελάρης Η. 2, Κωνσταντίνου 14 (1), Μανίκας 5 (1)
Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Καπερώνης, Σερέτης 6 (1), Παπανικολόπουλος 7 (1), Παλλαδινός 3 (1), Ρέλλας, Σταυράκης 2, Παπαβασιλόπουλος 5 (1), Καλλής 18 (2), Δρακόπουλος 2, Σουλιώτης 6, Μπιτίνης 5