Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

Eντυπωσιακή νίκη της Ελευθερίας Μοσχάτου επι του Α.Ο. Κυρίαρχων με 71-37.

Μεγάλη νίκη με ανέλπιστα μεγάλη διαφορά 34 πόντων. Η ομάδα μας είχε το σύνηθες φέτος συγκρατημένο ξεκίνημα, όπου και πάλι αρχικά ήταν πίσω στο σκορ αλλά καθώς πήρε την πρωτοπορία, προσπαθώντας να κάμψει την αντίσταση των Κυριάρχων, έτσι βρήκε σταδιακά ρυθμό με αποκορύφωμα την δαιμονιώδη 3η περίοδο όπου έπιασε νταμπλ σκορ.

Δυόμισι λεπτά πριν τη λήξη του 3ου δεκαλέπτου και με το σκορ πιά 46-22, δόθηκε υπέρ μας καθαρό φάουλ εκτός φάσης που προκάλεσε την αντίδραση του πάγκου των Κυριάρχων, από την άλλη πλευρά του γηπέδου, με αποτέλεσμα την αποβολή με 2η  τεχνική ποινή του κόουτς Ζαχαρία. Παρ ότι το ματς είχε ήδη κριθεί και παρ ότι η Ελευθερία απέσυρε σε όλη την 4η περίοδο την αρχική πεντάδα, η παραγωγικότητά μας ήταν πολύ υψηλή, δείγμα και του αγωνιστικού βάθους της ομάδας μας, ενώ και η προσπάθεια των κοριτσιών των Κυριάρχων να ανεβάσουν σκορ, τα τελευταία 12 λεπτά ήταν γεμάτα ωραίες φάσεις με ελεύθερο μπάσκετ.

(Διαιτ:.   Πόντας, Κούλης)
Για την ομάδα Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.    71- 37   για την ομάδα Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ Π. . ΚΟΚ

(. Δεκ  13-11, 30-20, 52 - 24, 71 - 37)

Α.Ο.Ε.Μοσχάτου.   (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Κακλέα (γ) 9 (1), Ανυφαντάκη Μ. 2, Βροχίδου, Μανουρά 4, Ζαχαράκη Μ.13, Μουλτση  2, Καλάγια 4, Ζαχαράκη Ε. 3, Ανυφαντάκη Ε. 12 (2), Ξεπαπαδέα 5, Μάνου 3 (1), Σιδηροπούλου 14 (3).

Κυρίαρχοι  (Ζαχαρίας): Καρανάσιου 9, Ηλιάδου,  Σωτηρίου,  Μουσούλη  8 (2), Λαουλάκου 7 (1), Καρρά 4, 5 Βλάμη, Ρώκα, Θεοφίλου 2, Σταθάκη 2, Ζεβαχιργιάν,   Δημητράκου