Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2015

Νίκη του Εθνικού στην πρεμιέρα με 2-0 επι του ΟΦΗ στο Μοσχάτο.

Ταρακούνημα για τον ΟΦΗ αποτέλεσε η πρεμιέρα του στην Γ' Εθνική κατηγορία καθώς γνώρισε την ήττα με
2 - 0 στο Μοσχάτο από τον Εθνικό.
ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
3' Πρώτη καλή φάση για τον ΟΦΗ. Ο Περογαμβράκης σέντραρε από τα δεξιά στον Πόποβιτς ο οποίος σούταρε, η μπάλα έφτασε στον Πατινιώτηο οποίος όμως ήταν σε θέση οφ - σάιντ.
6' Μακρινή μεταβίβαση του Φαμπίνιο στην περιοχή προς τονΠερογαμβράκη ο οποίος ήρθε σε επαφή με τη μπάλα αλλά δε μπόρεσε να περάσει τον Βουτσινά.
9' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό που ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του Μάναλη έπειτα από σέντρα του Σουλελέ.
17' Κίτρινη κάρτα στο Σούφλα για αντικανονικό μαρκάρισμα στοΦραγκουλάκη.
19' Πρώτη κίτρινη κάρτα και για τον ΟΦΗ. τη δέχτηκε ο Γκούμας.
24' Αντιαθλητικό χτύπημα του Αλιμπά στον Ευσταθίου τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα από το Βεργέτη.
26' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό να κάνει το 2 - 0, όταν ο Σουλελέςήταν ελεύθερος στην περιοχή δοκίμασε δεξί σουτ, όμως η μπάλα κόντραρε πάνω στο Γκούμα και απομακρύνθηκε.
29' Νέα φάση για τους γηπεδούχους, που προήλθε από λάθος απομάκρυνση της μπάλας του Γκούμα με το κεφάλι μέσα στην περιοχή. Ο Αργυρίου δέχτηκε τη μπάλα "στο πιάτο" όμως σούταρε άουτ.
30' Σουτ του Πόποβιτς έξω από την περιοχή αποκρούστηκε από τονΒουτσινά.
36' Μπολάκης αντί Φαμπίνιο η πρώτη αλλαγή του Σεροπιάν με τοΓκούμα να ανεβαίνει στη μεσαία γραμμή και τον Πιθαρούλη να μεταφέρεται στο κέντρο της άμυνας.
45' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό που βάζει τις βάσεις για τη νίκη. Αμυντική τρικυμία έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Αλιμπά με το Βλάχο και την άμυνα του ΟΦΗ να μη συνεννοούνται και τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.
ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ
ΕΝΑΡΞΗ Β' ΜΕΡΟΥΣ
47' Σουτ του Σουλελέ με το αριστερό μέσα στην περιοχή κόντραρε στοΜπολάκη και κατέληξε κόρνερ.
53' Τζέκος αντί Ευσταθίου η δεύτερη αλλαγή του ΟΦΗ. Ο Σεροπιάν είναι αναγκασμένος να πάρει ρίσκο υπό το βάρος του 2 - 0.
57' Νέο λάθος από την άμυνα του ΟΦΗ που συνεχίζει να πελαγοδρομεί, με το Σουλελέ να γίνεται αποδέκτης της μπάλας αλλά το τελικό σουτ να καταλήγει άουτ.
58' Μακρινό σουτ του Περογαμβράκη μπλόκαρε ο Βουτσινάς.
59' Κίτρινη κάρτα στο Σουλελέ.
65' Κίτρινη κάρτα στο Μπολάκη για μαρκάρισμα στον Αργυρίου,
68' Κίτρινη κάρτα στον Παυλάκη.
73' Επιτέλους φάση για τον ΟΦΗ, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά και κεφαλιά του Γκούμα που μεταβίβασε προς τον προωθημένοΡαπτάκη, όμως το σουτ κατέληξε άουτ.
74' Σουτ του Πατινιώτη αποκρούστηκε από το Στασινό.
76' Ο Ντάλας αντικατέστησε το Σουλελέ στην πρώτη αλλαγή του Εθνικού.
82' Ολοκληρώθηκαν οι αλλαγές του ΟΦΗ με τον Κουσίδη να περνά στη θέση του Πατινιώτη.
89' Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Μακρής πέρασε στη θέση τουΑργυρίου.
92' Απευθείας κόκκινη στον Κουσίδη για αντιαθλητικό μαρκάρισμα.
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Εθνικός: Βουτσινάς, Στασινός, Παυλάκης, Τερζής, Στρατάκης, Μαρτίνος, Αργυρίου (89' Μακρής), Σούφλας, Μάναλης, Αλιμπάς, Σουλελές (76' Ντάλας).
ΟΦΗ: Βλάχος, Πιθαρούλης, Κοιλιάρας, Ραπτάκης, Γκούμας, Φαμπίνιο (36' Μπολάκης), Φραγκουλάκης, Πατηνιώτης (82' Κουσίδης), Ευσταθίου (53' Τζέκος), Πόποβιτς, Περογαμβράκης.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Χρήστος Βεργέτης του συνδέσμου Αρκαδίας με βοηθούς τους Τριανταφύλλου - Δημογέροντας από τον ίδιο σύνδεσμο.