Τετάρτη 26 Αυγούστου 2015

Νικη στα τελευταία λεπτά της ΑΕ Μοσχάτου με 2-1 επί της Ηλιούπολης στο τρίτο φιλικό αγώνα της

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ΑΕ Μοσχάτου στο τρίτο φιλικό της αγώνα με την Ηλιούπολη όπου κατάφερε να την νικήσει στα τελευταία λεπτά του αγώνα με 2-1.
Την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο την είχε η ομάδα του Μοσχάτου όπου στο 25' κατάφερε να προηγηθεί με ένα υπέροχο γκόλ του Στούπη.Στο 44' η Ηλιούπολη κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Γεμιστό έπειτα απο πλάγια σέντρα του Τζιαμπάρα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες ήταν ισοδύναμες όπου έχασαν κάποιες ευκαιρίες για γκόλ όμως το Μοσχάτο στο 89' με ένα εξαιρετικό σούτ του Τσούκη εξω απο την μεγάλη περιοχή κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-1 και έτσι να δείξει ότι φέτος βαδίζει   στο σωστό δρόμο οπου γρήγορα θα έρθουν  οι καλές εμφανίσεις και στο πρωτάθλημα.
Το Σάββατο το απόγευμα το Μοσχάτο σε φιλικό αγώνα θα αντιμετωπίσει τον Μανδραικό.