Πέμπτη 23 Απριλίου 2015

Νικήτρια με σκόρ 3-4 αναδείχθηκε η ΑΕ Περάματος επι του Μοσχάτου σε φιλικό αγώνα που έγινε ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Η ΑΕ Περάματος νίκησε με 3-4 την ΑΕ Μοσχάτου σε φιλικό αγώνα που έγινε πριν από λίγο στο δημοτικό γήπεδο Μοσχάτου.Ο αγώνας είχε μεγάλο ενδιαφέρον για τους λιγοστούς φιλάθλους που το παρακολούθησαν διότι και θέαμα παρουσίασε αλλά και πολλά γκολ επιτεύχθηκαν.

Προηγήθηκε η ομάδα μας
 (1-0) πολύ γρήγορα στο 2' με γκόλ του Διοκμετζίδη.Στο 10'
 η ΑΕ Περάματος ισοφάρισε σε (1-1) με τον Παπαδόπουλο.
Στο 15' η αντίπαλη ομάδα πέρασε μπροστά στο σκορ με (1-2) με γκολ του εξαιρετικού σήμερα  Τσαγκάρη.
Στο 26' το Μοσχάτο ισοφάρισε σε (2-2) με γκόλ του Βασιλιάδη.
Το ημίχρονο τελείωσε 2-2.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες έκαναν αρκετές αλλαγές και οι ευκαιρίες για γκολ χάνονταν η μία πίσω από την άλλη  για να γίνει το σκορ ποιο ευρύ.
Τελικά στο 67'ο Ρωμανός για το Μοσχάτο πέτυχε το 3-2 αλλά γρήγορα ο Μαούνης στο 69' κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 για την ΑΕ Περάματος.Λίγο πριν την λήξη
ο Τσαγκάρης πέτυχε  το  (3-4) για την ομάδα του όπου και της έδωσε και την σημερινή  νίκη.
Ο αγώνας ήταν πολύ καλός ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες που την περσινή χρονιά τερμάτισαν αρκετά ψηλά στην βαθμολογία του('Α και Β') ομίλου ) της
 'Α κατηγορίας Πειραιώς) όπου συμμετείχαν, ελπίζουμε οτι και  την νέα αγωνιστική περίοδο θα δείξουν ακόμη καλύτερα πράγματα.

Ο προπονητής της ΑΕ Μοσχάτου Δημητρίου στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποίησε τον 15χρονο τερματοφύλακα Ανδρέα Μπούκουρα ο οποίος παρότι δέχθηκε δύο τέρματα, αγωνίστηκε αρκετά καλά και έδειξε οτι με σκληρή δουλειά γρήγορα θα αναδείξει  το ταλέντο που διαθέτει,του ευχόμαστε κάθε επιτυχία.