Δευτέρα 2 Μαρτίου 2015

Eθνικός:Bαθμολογική ανάσα μετά το 2-0 επί του Αστέρα Βάρης την Κυριακή στο γήπεδο του Μοσχάτου.

Ο Εθνικός κατάφερε να πάρει μεγάλη ανάσα στη βαθμολογία, μετά το 2-0 επί του Αστέρα Βάρης την Κυριακή.
Οι Πειραιώτες από το 8' πήραν προβάδισμα με το σουτ του Μάναλη, ενώ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Χαλκιάς σημείωσε και δεύτερο γκολ.
Ο Αστέρας Βάρης στο δεύτερο ημίχρονο, προσπάθησε να κάνει την τελική αντεπίθεση έτσι ώστε να κυνηγήσει την ισοφάριση, όμως, η αποβολή του Ταφταρίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 65', έχοντας μπει μάλιστα στο ματς ως αλλαγή στο 45', τέλειωσε τις όποιες ελπίδες του.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Χαλκιάς, Γερόλυμος, Κοκούλης, Μακρής, Γούλας, Δωροβίνης, Σούφλας (75' Σαμιώτης), Μάναλης (65' Παυλόπουλος), Σταφσουλάι, Παυλάκης (60' Τόγρου)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: Λέτσο, Ντάλλας, Μανάλης (68' λ.τ. Νινιός), Μαγγίνας, Μάμαλος, Νικολακόπουλος (46' Ταφταρίδης), Γεωργιάδης, Μάγγος, Κωβαίος (80' Κουϊρουκίδης), Φωστέρης, Σωτηρόπουλος