Σάββατο 21 Μαρτίου 2015

Τα Τρίκαλα Κυπελλούχος Γ' Εθνικής νίκησε με 3-2 τον Εθνικό στην Αμφισα.

Σε έναν τελικό για γερά νεύρα τα Τρίκαλα  στέφθηκαν Κυπέλλουχοι
 Γ΄ Εθνικής  επικρατώντας του  Εθνικού με 3-2 , που φωνάζει για πέναλτι στο 88' που δεν του δόθηκε.

H Σύνθεση του Εθνικού: Βουτσινάς,Χαλκιάς,Κουκούλης,
Μακρής  Γερόλυμος  Γούλας ,Σούφλας  Δωροβίνης, Λύγκος, Παυλάκης , Μάναλης.

Τα Τρίκαλα ξεκινούν με τους Ντάσκα,Σκούπρα,Τέλλο,Παπαευθυμίου,Κουτσόπουλο,Σπάσιτς,Βαγγέλη,Κέρη ,Μοσχάκη,Καμπλώνη,Σαχινίδη

Στο 3' τα Τρίκαλα απείλησαν με τον Καμπλωνη που έπεσε μεσα στην περιοχή αλλά δεν έγινε κατι καθώς ο παίκτης των Τρικάλων έπεσε μόνος του.
Στο 6' ο Εθνικος απεΊλησε με το Μάναλη που έκανε ωραία ενέργεια μπηκε στην περιοχή έκανε πλασέ αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε.
Τρία λεπτά αργότερα οι Τρικαλινοί άνοιξαν το σκόρ στο 8 όταν ο Σαχινίδης εκμεταλλευτηκε την κάθετη μπαλιά του Μοσχάκη έκανε το πλασέ για το 1-0.

Στο 13' ο διαιτητής  αρνείται πεναλτι στον Εθνικό οταν οΠαυλάκης βγάζει σεντρα απο τα αριστερά ο Λύγκος σπρώχνεται αλλα ο διαιτητής  αρνείται την εσχάτη των ποινών.
Φοβερή ευκαιρία για τα Τρίκαλα στο 25' με το μονοκόματτο σουτ του Κερι να διώχνει ο Βουτσινάς.
Στο 32' ο Εθνικός απειλεί με φαουλ του Δωροβίνη που ανάγκασε τον  Ντάσκα να αποκρούσει σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Δωροβίνης αλλα η κεφαλιά του Μάναλη χτύπησε στο δοκάρι.

Πέναλτι για τον Εθνικό που κέρδισε ο Μάναλης σε χερι του Τελλου.Το πεναλτι  για τον Εθνικο εκτελει ο Σούφλας για το 1-1.
Πέντε λεπτά μετα την  έναρξη της επανάληψης τα Τρίκαλα παίρνουν προβαδισμα με αμφισβητούμενο πέναλτι σε χέρι του Χαλκιά με τον Βαγγέλη να σκοράρει απο τα 11 βήματα.
Ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Καμπλώνη να κάνει σουτ που απεκρουσε ο Βουτσινάς.

Στο 60' τα Τρίκαλα έκαναν το 3-1 με το φαουλ του Κουτσόπουλου απο αριστερά και τη κεφαλιά του Βαγγέλη να κάνει το 3-1.
Στο 63 ο Σταφσουλαι πήρε τη θέση του Χαλκιά
Στο 71' ο Παυλόπουλος πήρε τη θέση του Λύγκου.
Ο Ζιγκερίδης πήρε τη θέση του Μοσχάκη στο 72'.
Τελευταία  αλλαγή για τον Εθνικό στο 75' με τον Υφαντή να παίρνει τη θέση του Γουλα.

Κεφαλιά του Σταφσουλάι στο 78' απο κόρνερ του Δωροβίνη η μπάλα φεύγει αουτ .
Στο 82' ο Πέντσας παίρνει τη θεση του Σαχινίδη.
Στο 84' γκολ απο τον Σουφλα και 3-2.
Ο Τζοβάρας αρνήθηκε καταφένεστατο πέναλτι στον Σταφσουλάι και αυτό προκαλεί την αντίδραση των οπαδών με αποτέλεμα 9λεπτη διακοπή.
Στο 99' ο Βουτσινάςέεδιωξε σε κόρνερ σουτ του Κερι.