Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

Γ' Εθνική:Σημαντική νίκη του Εθνικού με 1-0 επι της Νέας Ιωνίας

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη του Εθνικού μέσα στο Μοσχάτο.Αυτή την φορά επιβλήθηκε με 1-0 της Νέας Ιωνίας με γκόλ του Λίγκου στο 71'  κάνοντας έτσι ένα ακόμη βήμα για την παραμονή του .

O Eθνικός ξεκίνησε με τους: Βουτσινά,Χαλκιά,Γερόλυμο,Μακρή,Σαμιώτη,Κουκούλη, Βελέτη,Παυλάκη,Λύγκο,Δωροβίνη,Μάναλη.

Η φιλοξενούμενη ξεκίνησε με τους: Παναγιωτόπουλο,Αχμέτ,Ρόππα,Σπάγη,Νταιφώτη,Τύρπο,Καραχάλιο Π. Βογάτσα,Ογκμπόε,Καραχάλιο Α,Δημγιοκα.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον Εθνικό να έχει την απόλυτη πρωτοβουλία των κινήσεων και να απειλεί σε 3 περιπτώσεις. Στο 3'  ο Δωροβίνης πάσαρε στο Λύγκο  που έβγαλε για τον Μάναλη το  σουτ στην κίνηση του οποίου μπλόκαρε ο Παναγιωτόπουλος.
Στο 5' Μάναλης; απείλησε εκ νέου με κεφαλιά απο το κόρνερ του Δωροβίνη αλλά η μπάλα πέρασε άουτ, ενώ στο 12' ο Δωροβίνης εκτέλεσε κόρνερ που πήγαινε για γκολ αλλά  η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή σύμφωνα με τον επόπτη.
Εξι  λεπτά αργότερα ο Βελέτης απείλησε με σουτ  από μακριά αλλά ο Παναγιωτόπουλος έδιωξε.
Ευκαιρία για τον Εθνικό με το Λύγκο να κάνει γυριστό σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

Δοκάρι με τον Παυλάκη  στο 27' .Ο Εθνικός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την κεφαλιά του Μάναλη στο πρώτο δοκάρι από κόρνερ με την μπάλα να περνάει άουτ.
54' λεπτό και ο Εθνικός κάνει την πρώτη  αλλαγή με τον Μάναλη να δίνει τη θέση του στον Σταφσουλαι.
Στο 55' το σούτ του Δωροβίνη φεύγει άουτ
Στο 68', ο Μακρής έκανε λάθος , ο Π.Καραχάλιος πάσαρε για τον έτερο Καραχάλιο αλλά η μπάλα  έφυγε άουτ.
Γκολγια τον Εθνικό στο 71' .Ο Δωροβίνης  εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα  χτύπησε στο δοκάρι και ο Λύγκος έκανε κεφαλιά για 1-0..

74': Νησαριώτης αντί Π .Καραχάλιου
75': Μπάρκογλου για Δημγιόκα
 Στο 82' δεν δίνεται πέναλτι στο Λύγκο  και στην εξέλιξη της φάσης και σε αντεπίθεση, η μπάλα έφτασε στον Μπάρκογλου απο πάσα του Ογκμπόε που με σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ.
 Ο Ξενιτόπουλος πήρε τη θέση του Παυλάκη στο 88',  ενώ στο 90 'ο Χλωρός πήρε τη θέση του Βογάτσα
Στο 93', ο Μπένα πήρε τη θέση του Λύγκου.