Παρασκευή 14 Νοεμβρίου 2014

Γ' ΕΣΚΑΝΑ:Nίκη του Λέοντα Μοσχάτου στο τελευταίο λεπτό επι του Τελαμώνα με 64-62.

Με τον Λέοντα Μοσχάτου να παίζει πολύ καλό μπάσκετ στα τρία πρώτα δεκάλεπτα που κατάφερε να επιβάλλει τον δικό του ρυθμό και έτσι να προηγείται με 23-18. Πήγε  στα αποδυτήρια με το σκόρ υπέρ του με 37-31.
Αλλά εντελώς αναπάντεχα την στιγμή που ήταν μπροστά στο σκόρ στο τέλος του  τρίτου δεκάλεπτου  με 14 πόντους(51-37) έπεσε η αποδοσή του με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτεί ο δυνατός αντιπαλός του στο τέταρτο δεκάλεπτο, όπου σιγά-σιγά ροκάνισε την διαφορά και μάλιστα λιγο πριν το τέλος(1,33')  κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκόρ με 60-61.
Αλλά ευτυχώς αμέσως μετά με ένα εύστοχο τρίποντο του Αργύρη Δημάκης(o οποίος σήμερα έδωσε τον τελευταίο του αγώνα με τον  τον Λέοντα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων του στην επαρχία) κατάφερε να πάρει ξανά το προβάδισμα με 63-61 και να καταφέρει έτσι να πάρει και την σημερινή δύσκολη νίκη με 64-62.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 23-18,37-31,52-41,64-62.