Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

Β Εθνική:Δεύτερη εντός έδρας νίκη για τον Ικαρο Καλλιθέας επιβλήθηκε του Αμαρουσίου με 107-85.

Φοβερό παιχνίδι έγινε και στο κλειστό της Καλλιθέας με τον Ίκαρο των Δημήτρη Λιόγα και Άκη Παπαδάκη να πιάνει τρομερή εμφάνιση και με έξι παίκτες να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων επικράτησε του Αμαρουσίου με το εμφατικό 107-85, με το συγκρότημα του Αλέξη Καρατζά να αντέχει και να βρίσκεται κοντά στο σκορ ως το ημίχρονο (54-50), καθώς στο τρίτο δεκάλεπτο δέχθηκε ένα εμφατικό επιμέρους σερί 30-9.

Δεκάλεπτα: 30-26, 54-50, 84-59, 107-85

Διαιτητές: Αναστασίου-Καλογερόπουλος

ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λιόγας-Παπαδάκης): Χούμας 9, Ντουζίδης 11 (2), Ναούμης, Σκούφης, Κούρτης 13 (3), Ιορδάνογλου 12 (2), Τζόλος 21 (4), Παπαδάκης 2, Σκορδάς 6, Πέρβι 12 (2), Βουγιούκας 19 (1), Κουρέπης 2

ΜΑΡΟΥΣΙ (Καρατζάς): Γιαννουλάκος 12, Στασινός 8 (2), Τσακίρης 19 (1), Μίχαλος 14 (1), Στούκας 12 (1), Παπαδημητρίου, Κουπίδης 9 (3), Στράντας 2, Αλεξίου 7 (1), Ανδρικόπουλος, Τόλιας 2, Ορλάντο