Τετάρτη 8 Οκτωβρίου 2014

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους εφήβους του Ικαρου Καλλιθεάς,επικράτησαν με 86-68 του Ολυμπιακού.

Τρίτη  συνεχόμενη νίκη για τους εφήβους του Ικαρου Καλλιθεάς,αυτή την φορά νίκησαν  στο γήπεδο της Εθνικής Αντιστάσεως τον Ολυμπιακό με 86-68 για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της κατηγορίας Ά Εφήβων της ΕΣΚΑΝΑ.

Ο Ικαρος Καλλιθέας απο την αρχή του αγώνα έδειξε την σημερινή καλή του διάθεση για να πετύχει την  νίκη επι του δυνατού αντιπάλου του,έτσι κατάφερε στο πρώτο δίλεπτο να προηγηθεί  με 7-0,όμως σε μία διαρκεί αντεπίθεση του Ολυμπιακού στο 5' λεπτό του πρώτου δεκαλέπτου το σκόρ διαμορφώθηκε σε 9-10.Ομως ο Ικαρος Καλλιθέας κατάφερε  στο πρώτο δεκάλεπτο να τελειώσει με 25-21 υπέρτου.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο έδειξε την πραγματική του αξία και πολύ νωρίς (5')πήρε  μία διαφορά 16 πόντων(41-24) και έκλεισε το ημίχρονο με 51-38 υπέρ του.

Ομως  στην συνέχεια χαλάρωσε αρκετά με αποτέλεσμα η ομάδα του Πειραιά να το εκμεταλλευτεί κυρίως με τον πολύ καλό σήμερα Μουράτο και να φέρει το σκόρ σε
54-49 και 57-52 και  έτσι έδωσε πολλές ελπίδες στον αντίπαλο του οτι θα μπορούσε να γυρίσει το σκόρ.Ομως η αποφασιστικότητα της ομάδας του Ικαρου Καλλιθέας φάνηκε στην συνέχεια  και γρήγορα κατάφερε και πάλι να μεγαλώσει την διαφορά (18 πόντους)και να πάρει την σημερινή νίκη με   (86-68)

Απο την ομάδα του Ικαρου Καλλιθέας μας άρεσαν οι Σκορδάς,Σκούφης,Ναούμης,Ντουζίδης.

Απο τον Ολυμπιακό ο Μουράτος.

Τον σημερινό αγώνα διαιτήτευσαν οι Σκαλτσής,Γκότσης.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:
25-21,51-38,69-59,86-68
ΙκαροςΚαλλιθέας(Ζαφειράκης):Iορδάνογλου,Ντουζίδης,Βλάχος,Σκούφης,Ναούμης,Παπαδάκης,Δορλής,Γιωτάκης,Σαλέχ,Αλεξανδρόπουλος,Σκορδάς,Κουρέπης.

Ολυμπιακός(Κουρμούλης):Tσαπατζής,Ανδριώτης,Μάνδαλος,Τσουκάτος,Λάτσης,Κοντραφούρης,Παντελάκης,Ολύμπιος,Καλογεριάς Ε,Καλογεριάς Δ,Ταφίλη,Μουράτος.