Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

Εθνικός και Ατρόμητος Πειραιά έμειναν στο 0-0 και μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Σε ένα ματς που το μόνο που έλειπε ηταν το γκολ, ο Εθνικός απέσπασε "λευκή" ισοπαλία στο "Σταύρος  Μελισσουργός".

O  Χατζηαλέξης άφησε εκτός αποστολής τους τραυματίες Τογρού και Σταφσουλάι.

Ο Ατρόμητος  έχασε  ευκαιρία στο 10' λεπτό αλλά σε πρώτη φάση ο Βουτσινάς απέκρουσε κοντινή κεφαλιά του Ματζώρου.
Στην επόμενη φάση ,ο Παυλάκης έκανε κίνηση από αριστερά αλλά το σουτ που έκανε απέκρουσε ο γκολκίπερ του Ατρομήτου.
Tρομερή κίνηση από τον Παυλάκη που βγάζει σέντρα αλλά ο Σούφλας  δεν μπορεί να σκοράρει αν και ο αντίπαλος τερματοφύλακας είναι εξουδετερωμένος.

Hμίχρονο 0-0 σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς.

Πρώτη αλλαγή για τον Εθνικό  με τον Σάμιο να παίρνει τη θέση του Φέτση.

Αποβάλλεται ο Παπανικόλας στο 56' με  δεύτερη κίτρινη.

Στο 75' ο Γκορόγιας στη θέση του Λύγκου
και στο 80' ο Σαμιώτης πήρε τη θέση του Λαζανά.

Ο προπονητής της ομάδας του Εθνικού Μαργαρίτης Χατζηαλέξης δήλωσε:
 "Παιχνίδι που δεν μπορείς να κερδίσεις ,δεν πρέπει να το χάσεις" ήταν τα πρώτα λόγια του έμπειρου προπονητή  που συνέχισε λέγοντας. "Είμαι  ευχαριστημένος απο το πρώτο ημίχρονο όπου δημιουργήσαμε φάσεις  και θα μπορούσαμε να φύγουμε  στο ημίχρονο με ένα γκολ. Στη συνέχεια μείναμε με 10 παίκτες και όταν παίζεις εκτός έδρας δεν είναι και το πιο εύκολο. Ακόμα και έτσι όμως ,δεν  δεχτήκαμε κάποια φοβερή πίεση. Πήραμε τον ένα βαθμό και πλέον κοιτάμε το επόμενο ματς.