Τρίτη 23 Σεπτεμβρίου 2014

Mε το δεξί ξεκίνησαν στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ η Εφηβική και η Παιδική ομάδα του Ικαρου Καλλιθέας όπου νίκησαν εκτός έδρας τις αντίστοιχες όμαδες του Μίλωνα με 55-83(17-22,32-45) και 62-81(18-19,29-42,42-67)

Τα παιδιά του Γιώργου Ζαφειράκη με το καλημέρα έδειξαν στο σημερινό παιχνίδι με τον Μίλωνα ότι διαθέτουν μία εξαιρετική ομάδα οπου θα πρωταγωνιστήσει και πάλι στο εφηβικό πρωτάθλημα  της ΕΣΚΑΝΑ.
Απο το  πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα έδειξαν την ανωτερότητα τους στον φιλότιμο Μίλωνα (17-22) όπου στην συνέχεια σιγά-σιγά μεγάλωναν την διαφορά στο σκόρ
(32-45) και τελικά έκλεισε το σημερινό αποτέλεσμα με 55-83 υπέρ του Ικαρου,παίρνοντας έτσι και τους πρώτους δύο βαθμούς του.

Ικαρος(Ζαφειράκης):Ιορδάνογλου,Ντουζίδης,Βλάχος,Σκούφης,Ναούμης,Παπαδάκης,Δήμος,Τάρλας,Σαλεχ,Αλεξανδρόπουλος,Σκορδάς,Κουρέπης.

Κρόνος Αγ. Δημ. –Π. Φάληρο 59-68

Η ομάδα του Γιάννη Βαλινδρά βρήκε μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο αντίσταση απο την ομάδα του Μίλωνα(18-19) και αυτό διότι  ο αντίπαλος ήταν εύστοχος σε  τρία τρίποντα που τον έφεραν κοντά στο σκόρ.  Αλλά όμως στην συνέχεια ο Ικαρος μπόρεσε να επιβάλλει τον δικό του ρυθμό στον αγώνα και δεν δυσκολεύτηκε να πάρει την σημερινή νίκη.

Ικαρος(Βαλινδράς):Πετρόπουλος,Σκυφτός,Βάρσος,Κατράνης,Ζαχαρίου,Σκαλιδάκης,Αλεξανδρόπουλος,Κοντιζάς,Παπαθανασίου,Περσίδης,Παχνής.