Τετάρτη 21 Μαΐου 2014

Θριαμβευτική νίκη του Εθνικού με 2-0 επί του Πανερυθραίκού στο γήπεδο του Μοσχάτου,εχοντας και τρία δοκάρια.

To δεύτερο γκόλ του Εθνικού με απευθείας χτύπημα φάουλ του Ξενιτόπουλου στο 82'

Ο Εθνικός ήταν ο μεγάλος θριαμβευτής του ντέρμπι της τρίτης αγωνισιτκής των πλέι - οφ ανόδου. Η ομάδας μας με τέρματα των Σούφλα (26' πεν.) και Ξενιτόπουλου (82' απευθείας φάουλ) επικράτησε 2-0 του Πανερυθραίκού και παρέμεινε ακλόνητη στην πρώτη θέση του ομίλου, έχοντας 7 πόντους.

Πρίν απο την αναμέτρηση θα υπάρξουν βραβεύσεις προς την ομάδα της Ερυθραίας για την κατάκτηση  του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, τον προπονητή της ομάδας  κ Τσιμπάκη ως παλαίμαχου της ομάδας μας ,αλλά και τον Πέτρο Καλογερά ,φίλαθλο της ομάδας μας  που είχε τραυματιστεί στο ματς με τον Αετό..

Η 11αδα της ομάδας μας αποτελείται απο τους : Βουτσινά,Γκορόγια,Ξενιτόπουλο,Μπένα,Μαργιόλη,Σαμιώτη, Παυλάκη ,Σούφλα,Λύγκο ,Σάμιο, Παυλόπουλο..

O Πανερυθραϊκός από την άλλη πλευρά θα αγωνιστεί με τους:
Πήδουλας.Παπαθανασιου,Παπαδοπουλος,Γκρίντζας.Αδραχτας,Χατζής,Κοπάνης,Λασκαρης,Τσίπρας,Αντωνιάδης,ΠαπαζόγλοΥ

5' Έχει μπει πολύ δυνατά ο Εθνικός από τα πρώταλεπτά της αναμ΄'ετρησης, πιέζοντα ςγια ένα γρήγορο γκολ.

7' Σουτ - κεραυνός από τον Παυλόπουλο από τα αριστερά η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι!!!!!!!!!!!!!!

23' Κεφαλιά του Παυλάκη από πολύ καλή θέση απέκρουσε ο Πήδουλας

25' Ο Σάμιος κέρδισε πέναλτι σε χέρι αντιπάλου, μετά από κάθετη μπαλια΄του Γκορόγια.!!!

26' ΓΚΚΚΟΛΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!! Το εκτέσε ο Σούφλας ψύχραιμα από τα 11 μέτρα για το 1-0 για τον Εθνικό!!!!

35' Δεύτερο δοκάρι για τον Εθνικό!!!!!! Μετά από λάθος απόκρουση των αμυνόμενων του Πανερυθραίκού, ο Σάμιος με ευθύβολο σουτ τράνταξε το δοκάρι του Πήδουλα!!!!!!!

Λήξη πρώτου μέρους, με τον Εθνικό να προηγείται 1-0

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

53' Πρώτη αλλαγή για τον Εθνικό. Στη θέση του Παυλάκη περνάει ο Σταφσουλάι.

68' Τρίτο δοκάρι για τον Εθνικό! Έπειτα από σέντρα του Σάμιου, ο Παυλόπουλος έπιασε την κεφαλιά, η οοία όμως κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Πήδουλα!

71' Τρομερή ευκαιρία για τον Εθνικό! Εξαιρετική προσπάθεια του Σταφσουλάι, που έκοψε για τον Σάμιο, όμως το σουτ του τελευταίου, έστειλε την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ!

82' ΓΓΓΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!! Ο Ξενιτόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια θέση γράφει το 2-0 για τον Εθνικό!!!!!!!!!!!!!

83' Αλλαγή για τον Εθνικό. Στη θέση του Λύγκου περνάει ο Πολυχρονίδης