Σάββατο 5 Απριλίου 2014

Παραλίγο να κάνει την έκπληξη ο Ικαρος Καλλιθέας και να κερδίσει τον γηπεδούχο Πανιώνιο στο πρώτο αγώνα της τελικής φάσης για τα ''play off'' των εφήβων της ΕΣΚΑΝΑ.

Για 35' λεπτά μπόρεσε ο Ίκαρος Καλλιθέας να αντιμετωπίσει στα ίσα τον γηπεδούχο Πανιώνιο ο οποίος το περισσότερο διάστημα έδειχνε να τα είχε χαμένα με την πολύ καλή απόδοση των παικτών του Χαριτάτου που είχαν καταφέρει να προηγηθούν στο ημίχρονο με 36-44(22-24). Αλλά όμως δεν μπόρεσαν να αντέξουν το ξέσπασμα του γηπεδούχου Πανιώνιου ο οποίος έδειξε να ξέρει να παλεύει μέχρι το τέλος και να εκμεταλλευται την κάθε λεπτομέρεια ώστε να φτάσει στην σημερινή νίκη με 85-74 .

Παρότι έχασε η ομάδα της Καλλιθέας μπορούμε να πούμε  ότι έκανε ίσως το καλύτερό της παιχνίδι και η απόδοσή της πλέον βρίσκεται σε υψηλά επίπεδα και σίγουρα στον επόμενο αγώνα που θα γίνει στο γήπεδο της Εθνικής Αντιστάσεως θα παλέψει ώστε να πάρει την νίκη και να  ισοφαρίσει σε νίκες τον αντίπαλό του.

Ιδιαίτερη εντύπωση μας έκαναν σήμερα  ο Τολιόπουλος
(21 πόντους) και
ο Μπέμπης(22 πόντους) που κράτησαν στις πλάτες τους την ομάδα σε πολύ δύσκολες στιγμές με τις ξεχωριστές ικανότητες τους.

Επίσης ξεχωριστός ήταν από τον Πανιώνιο ο Σταμάτης (33 πόντους).

Δεκάλεπτα: 22-24, 36-44, 56-57, 85-74

Διαιτητές : Τσαρούχα , Αποστολίδης

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δεγαΐτας): Καράμπελας 9(1), Μουζακιώτης, Καλούδης, Τσάβαλος 3(1), Σπυρόπουλος 19(1), Ζούρντα, Ρουσάκος 2, Μπιλλής 16(1), Τσιμπούκης 3(1), Αλεξιάς, Σταμάτης 33(1).

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Χαριτάτος Βαληνδράς ): Ιορδάνογλου 8(2) Βλάχος 5(1), Βαλές , Τασούκ , Μπέμπης 22(1) , Ντουζίοδης 3(1), Τολλιόπουλος 21(1) , Σκορδάς 6 Περσίδης 9
Ο επαναληπτικός την Τρίτη 08.04 στις  21.45 στην Καλλιθέα (Εθν. Αντίστασης )