Πέμπτη 6 Μαρτίου 2014

Volley Γυναικων ΕΣΠΕΔΑ:Συναρπαστική νίκη της ΑΕ Ρέντη επι της Ενωσης Ιλιού με 3-2 σετ(25-20,25-18,15-25,21-25,15-11)

H Tσημήλα Βάλια (6) ήταν απο τις πολιτιμότες παίκτριες  της ΑΕ Ρέντη που
συνέβαλαν στην σημερινή νίκη της ομάδας της
Στο 1ο  η ομάδα του Ρέντη  μπήκε δυνατά και είχε το προβάδισμα στο σκορ από την αρχή του σετ. Λίγα λάθη και πολύ καλές ενέργειες έφεραν το σκορ στο 25-20. Η συνέχεια στο 2ο σετ ανάλογη του 1ου και το σκορ 25-18 για την ομάδα του Ρέντη . Στο 3ο σετ η ομάδα του Ρέντη   νόμιζε ότι κέρδισε και τον αγώνα. Δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο και το αποτέλεσμα 15-25. Το 4ο σετ η Ενωση Ιλιού  ήταν πιο αποφασιστική με καλύτερες επιλογές και κέρδισε το σετ με
21-25. Στη διαδικασία του 5ου σετ η ομάδα του Ρέντη  ήταν πιο αποφασιστική με ελάχιστα λάθη και κέρδισε το σετ με 15-11και τον αγώνα με 3-2.

Α.Ε. Ρέντη: (Μενδρινός Γ.), Χρήστου Α., Χριστολουκά Π., Τσίμηλα Ε., Βατικιώτη Α., Γιαβασοπούλου Ε., Καφίρη Μ., Σταυροπούλου Μ., Σταυροπούλου Α., Καραπιπέρη Μ., Καλαφάτη Ζ., Νικολάκη Ε., Παπουτσιάν Ε.

Ένωση Ιλίου: (Ξαγοράρης Α.), Χρυσοσπάθη Α., Καρούζου Α., Σπηλιωτοπούλου Μ., Πανοπούλου Σ., Μπανασίου Μ., Χάλαρη Ε., Καραχάλιου Ε., Σαραντοπούλου Β., Καραγιαννίδη Α., Κουλιέρη Β., Τσικνάκη Ζ.