Τρίτη 4 Μαρτίου 2014

ΕΣΚΑΝΑ:Nίκες εντός έδρας την τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης για τις ομάδες (Παιδικό και Εφηβικό) του Ικαρου Καλλιθέας επι των ομάδων του Κρόνου Αγίου Δημητρίου με 65-35(24-5,40-14,57-21,65-35) και 69-55(19-14,35-33,69-55) αντίστοιχα.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν τα παιδιά του Ζαφειράκη την τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης  στο κλειστό της εθνικής αντιστάσεως με αντίπαλο τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου  όπου δεν δυσκολεύτηκαν να τον κερδίσουν με 65-35 και τερμάτισαν πρώτοι στην βαθμολογία με μόνο μία ήττα σε 22 αγώνες  και πλέον στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος  θα αντιμετωπίσουν την ομάδα της Προοδευτικής   με αβαντάζ έδρας.

Ο Ίκαρος έκανε ένα καλό  πρώτο ημίχρονο(40-14)  όπου είχε πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και  σκόραραν σχεδόν όλοι οι παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν Κουρέπης(10πόντους),Παπαδάκης(7πόντους),Τάρλας(9 πόντους),Μακρίδης(6 πόντους)

Στο δεύτερο ημίχρονο τον περισσότερο χρόνο χρησιμοποιήθηκαν και οι υπόλοιποι παίκτες της ομάδας οι οποίοι και αυτοί  είχαν την ευκαιρία να δείξουν την αξία τους απέναντι σε ένα καλό αντίπαλο από τον οποίο απουσίαζε ο καλύτερος παίκτης του ο Λουτζής.

Απο τον Ικαρο μας άρεσαν σήμερα  περισσότερο  Μακρίδης,Σαλεχ ,Παπαδάκης.