Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2014

EΣΚΑΝΑ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:Tην δέκατη νίκη του πέτυχε ο Ικαρος Καλλιθέας επι του Ικαρου Νέας Σμύρνης με 57-47.

Την δέκατη νίκη τους πέτυχαν σήμερα στο γήπεδο της Λάμπρου Κατσώνη τα παιδιά του Ζαφειράκη επί του Ικάρου Νέας Σμύρνης με 57-47 στα πλαίσια της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος Παμπαίδων της ΕΣΚΑΝΑ.

Ο Ίκαρος ξεκίνησε αρκετά καλά όπου στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με
13-2 και στην συνέχεια στο δεύτερο δεκάλεπτο με την δεύτερη πεντάδα του κατάφερε να προηγηθεί με 22-7 ,28-11 και να κλείσει το ημίχρονο με ένα διπλό σκορ  (30-15).

Στην επανάληψη όμως χαλάρωσε αρκετά όπου ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης ΄στο τρίτο δεκάλεπτο έφερε το (11-14) και στο τέταρτο έφερε το (16-18) με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να διαμορφωθεί σε μία διαφορά δέκα πόντων(57-47).

Την επόμενη αγωνιστική(8/3) ο Ίκαρος θα δώσει το ποιο δύσκολο παιχνίδι με τον Πανιώνιο εκτός έδρας όπου θα πρέπει να δείξει τον καλό του εαυτό για να μπορέσει εάν πάρει θετικό αποτέλεσμα να διεκδικήσει μέχρι το τέλος την πρώτη θέση στην βαθμολογία.

Να υπενθυμίσουμε στον αγώνα με τον Πανιώνιο που έδωσε στο κλειστό της Λάμπρου Κατσώνη έχασε με 60-66.