Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2014

Γ' ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ:Σημαντική νίκη στα τελευταία λεπτά του Λέοντα Μοσχάτου επι της αξιόμαχης Ηλεκτρούπολης με 72-68(16-19,34-36,54-46,72-68)

Ένας Λέων αποφασιστικός παρότι δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο (16-19 έχανε στο πρώτο δεκάλεπτο )   ήθελε παραπολύ την σημερινή νίκη επί της Ηλεκτρούπολης που τελικά την πέτυχε δείχνοντας  στα κρίσιμα σημεία του αγώνα την  αποτελεσματικότητα που χρειαζότανε τελικά  επικράτησε με το  72-68.
Με πολύτιμο  σκόρερ τον Γιαμπάνη που πέτυχε 25 πόντους στο σημερινό παιχνίδι.

Ο Λεων στα τελευταία λεπτά μπόρεσε και κράτησε στην πίεση που δέχτηκε από την καλή ομάδα της Ηλεκτρούπολης ειδικά 40'' πριν το τέλος ο αντίπαλος μείωσε σε 69-68 και εκεί μπόρεσε να δείξει τον χαρακτήρα που έπρεπε και έτσι μπόρεσε να φτάσει στην σημερινή ενδέκατη νίκη του και πλέον να αισιοδοξεί ότι θα καταφέρει να επιτύχει τον πρώτιστο σκοπό της παραμονής στην κατηγορία.

Διαιτητές: Ξοχάκης , Μητρόπουλος
ΛΕΟΝΤΑΣ (Γκααφάρ):  Βασιλάκος 15(3), Πανταζίδης , Γκίκας 2,  Φελλάς 10(3) ,Δημάκης 9(1), Γιαμπάνης 25(3), Κόλλιας Ηλ. 5,  Νικολάου 6(1) , Καραγιαννίδης, Πόθος

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Καρατζούνης): Φειδάς 10, Ριζούλης 13(2), Χατζηγώγος 4, Μούρτος 18(1) , Βατιμπέλας ,  Ουζούνης 2 , Ρούμελης 18 , Λύρας , Γαλάτης 3,  Πρέκας , Αγγελιδάκης