Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2014

Γλυκιά εκτός έδρας ήττα για τα κορίτσια του ΑΟΠΕ Μοσχάτου απο την Γ.Σ ΑΓ.Αναργύρων με 3-2 σετ(25-20,25-20,19-25,15-25,15-10)

Δυναμικό σθένος έδειξαν τα κορίτσια του Μαρμαρινού στον δύσκολο εκτός έδρας αγώνα που έδωσαν στο λύκειο του Ζεφειρίου όπου αντιμετώπισαν την δυναμική ομάδα του Γ.Σ Αγ.Αναργύρων όπου σε έναν αγώνα με πολλές διακιμάνσεις που διάρκεσε πάνω απο δύο ώρες  έχασαν τελικά στο "tay-break " με 15-10.

Η ομάδα του Μοσχάτου διέθετε τεράστια ψυχικά αποθέματα αλλά και έναν καλό προπονητή που μπόρεσε τις κατάλληλες στιγμές να δεί καθαρά και να δώσει με τις επιλογές του καλές λύσεις στην ομάδα του που στην αρχή του αγώνα έχασε τα δύο πρώτα σετ αλλά κατάφερε να εγκλωβίσει στα επόμενα δύο τον αντίπαλό του με την καλή συνοχή της ομάδας αλλά και την πολύ καλή άμυνα.Θαυμάσαμε τις πολύ καλές πάσες της Χαλβατζή  τα καλά τελειώματα της  Αντωνάκη και  Ραπανάκη αλλά και τις εξαιρετικές "αποκρούσεις"  της Ζαφείρη.

Όμως ενώ όλα ήταν τόσο καλά στο πέμπτο σετ ενώ είχαν την ψυχολογία με το μέρος τους εντελώς άτυχα δεν ξεκίνησαν τόσο καλά με αποτέλεσμα να αλλάξει η κατάσταση και να επικρατήσει ο αντίπαλος με 3-2 σετ.Σημασία έχει ότι σήμερα είδαμε ωραίο βόλεϋ και από τις δύο ισοδύναμες ομάδες και σίγουρα  αυτό που φάνηκε είναι ότι κάποια θα ηταν η νικήτρια .Φυσικά μοιράστηκαν τους βαθμούς( Αγ.Αναργυροι 2 βαθμούς),(Μοσχάτο 1 βαθμό) και πλέον και οι δύο ομάδες θεωρούμε ότι είναι από τα φαβορί που μπορούν να ανέβουν κατηγορία.