Παρασκευή 24 Ιανουαρίου 2014

Γ' ΕΣΚΑΝΑ: Νίκη στα τελευταία δευτερόλεπτα που οφείλεται στο πείσμα των παικτών πέτυχε ο Λεων Μοσχάτου επι του Α.Ο.Ταταύλα με 60-58(15-24,36-38,45-52,60-58)

Ο Λέων Μοσχάτου μπορεί να μην μπήκε γερά απο την αρχή του αγώνα έχανε στο πρώτο δεκάλεπτο με (15-24) στην συνέχεια βελτιώθηκε και με ένα (21-14) στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφερε να  μειώσει σε 36-38.
Στο δεύτερο ημίχρονο όμως και πάλι δεν ξεκίνησε τόσο καλά δείχνοντας κάποιες αδυναμίες του με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτεί η αντίπαλος ομάδα και να κάνει το (43-49),(45-52) και πέντε λεπτά πριν το τέλος να προηγηθεί με 51-56.Στο σημείο αυτό οΛεων έδειξε το καλό και δυνατό πείσμα που διαθέτουν οι παίκτες του όπου κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 56-56 και τελικά να πάρουν τον αγώνα με 60-58 , μια αρκετά σημαντική νίκη που τους δείνει το ενδιαφέρον να κυνηγήσουν στην συνέχεια κάτι καλύτερο.

Την επόμενη αγωνιστική ο Λέων αντιμετωπίζει εκτός εδρας την Καστέλλα.
H ανατροπή του αποτελέσματος στα τελευταία δευτερόλεπτα έφερε  με την λήξη και τα φιλιά,φυσική ανθρώπινη έκφραση της  πρόεδρου του Λέοντα Μοσχάτου κυρίας  Μαρίνας  Λουκή στον προπονητή της ομάδος Αλέ Γκαφάρ.

Διαιτητές : Καλαϊτζάκης , Πούλιος

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ (Γκαφαάρ): Πανταζίδης, Γκίκας 4, Παυλιάς 3 (1), Κόλλιας Σ 8,