Τετάρτη 22 Ιανουαρίου 2014

Ενα εκρηκτικό πεντάλεπτο για τον Εθνικό στο τέλος του δεύτερου ημιχρόνου ήταν αρκετό για την μεγάλη ανατροπή του 0-1 σε 3-1 ώστε να πάρει την νίκη απο το Μοσχάτο στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου Πειραιώς.

Μία εκπληκτική ομάδα όπως το Μοσχάτο που για 75' λεπτά ήταν παρα πολύ καλό σε απόδοση δυστυχώς μέσα σε πέντε λεπτά χωρίς να μπορεί να το εξηγήσει κάποιος το λόγο   ένω είχε προηγηθεί (0-1)στο τέταρτο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με τον Στούπη έπαθε ''blak out " και έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του Εθνικού να πετύχει τρία γκόλ στο 75' με το Σάμιο το 1-1, στο 76' με τον Παυλάκη το 2-1 και στο 80' 3-1 πάλι με τον Σάμιο και να του δώσει έτσι το πλεονέκτημα να έρθει μετά απο δεκαπέντε ημέρες στο γήπεδο του Μοσχάτου να δώσει τον δεύτερο αγώνα της ημιτελικής φάσης του κυπέλλου πειραιά με πλεονέκτημα τα τρία γκόλ.