Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου 2013

ΕΣΠΕΔΑ Volley Γυναικών:Ηττα εκτός έδρας για τα κορίτσια του Ικαρου Καλλιθέας απο την δυνατή ομάδα του Α Ο Αιγαλέου με 3-0 σετ.

Τα set του αγώνα  (25-16,27-25,25-18)

Ο Ίκαρος προσπάθησε για κάτι καλύτερο αλλά όμως βρέθηκε μπροστά σε μία πολύ καλή  ομάδα με νέες και ενθουσιώδης  αθλήτριες οι οποίες δεν σταμάτησαν να τρέχουν και να κυνηγούν την μπάλα συνεχώς.

Ο Ικαρος πάλεψε μόνο το δεύτερο set στο οπόιο προηγήθηκε με 1-4,5-7,10-15 αλλά η ομάδα του Αιγαλέου μπόρεσε και αντέδρασε και τελικά ισοφάρισε σε 15-15 στην συνέχεια τα κορίτσια του Ικάρου δεν το έβαλαν κάτω και πέτυχαν το 22-23 και το 22-24 και ένω ήταν τόσο κοντά στο να πάρουν το σετ και να κάνουν το 1-1 τελικά η αντίπαλος έδειξε την πραγματική δυναμή της και πέτυχε το 27-25.

Στο τρίτο set η ομάδα του Αιγαλέου απο την αρχή πήρε το προβάδισμα με 6-2,10-6,13-8 και ο Ικαρος το μόνο που κατάφερε ήταν να πλησιάσει κάπως με το 18-16 αλλά μετά από εκεί πολύ γρήγορα έγινε το 20-16,22-18 και το τελικό 25-18.

Απο τον Ικαρο μας άρεσε με την καλή της εμφάνιση  η Θεοχάρη η οποία πολλές φορές πέτυχε κρίσιμους πόντους που βοήθησαν να ακολουθεί απο κοντά η ομάδα της στο σκοράρισμα τον αντιπαλό της.

ΙκαροςΚαλλιθέας:Σημαιοφορίδου,θεοχάρη,  Μπουρουλίτη,Γεωργούτσου,Χρυσού,Καλαφάτη,Καρκατζούλη,Κοβάτσεβιτς,Εγγλέζου,