Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013

Τον περσινό καλό εαυτό της θύμισε με την σημερινή εμφάνιση η ΑΕ Μοσχάτου όπου στο ντέρμπι κορυφής με τον Ερμή Κορυδαλλού κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο ενώ έχανε με 1-0 και έπαιζε με δέκα παίκτες να κερδίσει με 1-3.

Προηγήθηκε στο 39΄ο Ερμής Κορυδαλλού με 1-0 με γκολ του Γιαννακόπουλο.Ενώ στο 36' είχε αποβληθεί ο Καράκαλος με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στην επανάληψη τα παιδιά του Δημητρίου δεν το έβαλαν κάτω και με τρομερή υπερπροσπάθεια έκαναν την μεγάλη ανατροπή΄.Όπου  ο   Τζιώτης στο 54' με μακρινό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-1 και στο 63' ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του κάνοντας το 1-2 για την ομάδα του Μοσχάτου.
Στο 77' ο Ερμής έχασε πέναλτι με τον Γκουμαλάτσιο σούταρε άουτ και έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει τον αγώνα.
Στο 91' ο Κοντοπάνος έκανε το τελικό 1-3 όπου πλέον κρατεί μόνη πρώτη στην βαθμολογία του πρώτου ομίλου την ΑΕ Μοσχάτου με 30 βαθμούς.

ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Φωτόπουλος, Φραγκουλάκης (66' Ζάζας), Σιδηρόπουλος, Μαζαράκης,Γρηγοριάδης, Γκουμαλάτσος, Φούντας (59'  Σατάλογλου), Γιαννακόπουλος, Μπαμπουλάκης,Τσατσαρωνάκης, Σταύρου.
 ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Αθανασόπουλος, Καρράς, Καράμπελας, Παπαευθυμίου, Καράκαλος, Τσάνης,Ατματσίδης (84'Λιόλιος), Στούπης (89' Αλτόγλου), Γκούφας, Κοντοπάνος, Τζιώτης.