Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013

ΕΣΚΑΝΑ:Nίκες έκτός έδρας πέτυχαν στην δεύτερη αγωνιστική οι Εφηβοι και οι Παίδες του Ικαρου Καλλιθέας επι του ΑΛΦ Αλίμου με 56-74(13-21,26-33,39-54,56-74) και 28-72(9-17,13-35,23-52,28-72) αντίστοιχα.

Η ομάδα των παίδων του Ικάρου δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει την ομάδα της
ΑΛΦ Αλίμου κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο  δεκάλεπτο με 9-17 παρότι  που δεν ξεκίνησε και  τόσο καλά.

Η αντίπαλος ομάδα στην αρχή είχε μεγάλο πάθος ενώ ο Ίκαρος είχε αρκετή νευρικότητα με αποτέλεσμα να σημειώσει το πρώτο καλάθι του έπειτα από  τριάμισι λεπτά από την έναρξη του αγώνα.

Ο  Άλιμος προηγήθηκε με 5-0,7-2 αλλά τριάμι λεπτά πριν το τέλος του δεκαλέπτου ο Ίκαρος πήρε το προβάδισμα με 7-8 και δεν το έχασε ξανά μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ο Άλιμος στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν παρουσίασε κάποια σχετική βελτίωση,πέτυχε μόνο τέσσερις πόντους και το ημίχρονο έκλεισε με τα παιδιά του Ζαφειράκη να έχουν αποκτήσει μία αρκετά μεγάλη διαφορά υπέρ τους(13-35).

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έγινε κάτι διαφορετικό με αποτέλεσμα  η ομάδα του Ικάρου έδειξε την ανωτερότητα της  και έκανε το 23-52 και το τελικό 28-72.

Σήμερα κατά την γνώμη μας μας άρεσε αρκετά ο Σκούφης.