Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013

ΕΣΚΑΝΑ:Nίκη έκτός έδρας πέτυχαν στην δεύτερη αγωνιστική οι Εφηβοι Ικαρου Καλλιθέας επι του ΑΛΦ Αλίμου με 56-74(Δείτε video)

Την πρώτη του νίκη πέτυχε η ομάδα των εφήβων  του Ικάρου Καλλιθέας στο φετινό πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ επί του ΑΛΦ Αλίμου στο κλειστό του Αλίμου με 56-74.Έτσι λοιπόν μπόρεσε να πάρει τους πρώτους δύο βαθμούς του μιας και την προηγούμενη πρώτη αγωνιστική είχε χάσει στην έδρα του από τον Πανιώνιο.

Από τα πρώτα λεπτά του πρώτου δεκάλεπτου η ομάδα του Δρουπούκη έδειξε την δύναμή του που  πήρε το προβάδισμα ( 2-6,7-11,8-13) και μάλιστα ντούμλαρε και το σκορ με το 10-20 λίγο πριν το τέλος του.Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Αλίμου από την αρχή πίεσε και κατάφερε 4' 45'' πριν το τέλος του να μειώσει σε 24-27 και να μπει στο παιχνίδι ξανά.Ο Ίκαρος αντέδρασε αμέσως πολύ δυναμικά κάνοντας το 24-3ι και το 26-33 και δεν άφησε πολλά περιθώρια στο αντίπαλό του να κάνει κάτι καλό.

Το ημίχρονο έκλεισε με 26-33 να προηγείται η ομάδα του Ικάρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ίκαρος μπήκε ξανά πολύ δυναμικά και από τα πρώτα δυόμισι λεπτά πέτυχε ένα 10-0 και από και μετά δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του αντιπάλου και να δείξει ότι η συνέχεια του ανήκει και στα επόμενα παιχνίδια  σίγουρα θα φέρει πολύ καλά αποτελέσματα.

56-74(13-21,26-33,39-54,56-74)

(Α δεκάλεπτο13-21)(Β δεκάλεπτο13-12)(Γ δεκάλεπτο 13-21)(Δ δεκάλεπτο 17-20)