Κυριακή 21 Απριλίου 2013

Ηττα του Φωστήρα στα Χανιά με 2-1

Νίκη που φέρνει την ομάδα τους μια ανάσα από την πρώτη εξάδα, πέτυχαν τα Χανιά εις βάρος του Φωστήρα με 2-1.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 32ο λεπτό με σου του Τσώνη, η χαρά τους ωστόσο δεν κράτησε πολύ αφού δύο λεπτά αργότερα οι παίκτες του Μουράτ Σεροπιάν ισοφάρισαν με τον Σαντριά σε 1-1, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.
Με την έναρξη της επανάληψης μίλησε η έδρα και η δίψα των γηπεδούχων για τη νίκη, την οποία πέτυχαν τελικά με σουτ του Δουμάνη στο 80ο λεπτό.
Χανιά (Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Καμπλιώνης (67' Τσάτσος), Παπαζούδης, Τσατσαρής, Ψυχουντάκης, Κορτσινίδης, Σαντριάς, Δουμάνης, Ζντράβκοβιτς (46' Γωνιωτάκης), Μποχώνης, Πάγκαλος.
Φωστήρας (Θύμιος Γεωργούλης): Μπότος, Τσούκης, Μπούκουρης, Τσώνης, Πεταυράκης, Μπούμπας, Τσαγκαράκης, Δωροβίνης, Βαβάτσικος, Πάλλας (64' Βλάχος), Κάμπας.