Κυριακή 17 Μαρτίου 2013

Φωστήρας: 1-0 τον πρωτοπόρο Παναιγιάλειο

Μεγάλη εντός έδρας νίκη πήρε στο Δημοτικό Στάδιο του Ταύρου ο Φωστήρας, αφού νίκησε τον Παναιγιάλειο με 1-0.
Ο άγραφος κανόνας του ποδοσφαίρου, που θέλει την ομάδα που χάνει τις ευκαιρίες να ηττάται, επιβεβαιώθηκε ακόμη μια φορά αφού στο 52ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν οριζόντιο δοκάρι από σουτ του Μπούνα και 23 λεπτά αργότερα, στο 75ο λεπτό ο Δωροβίνης με σουτ σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.
Φωστήρας (Θύμιος Γεωργούλης): Μπότος, Πεταυράκης, Κόπελας, Παραράς, Τσώνης, Μπούμπας, Τσαγκαράκης, Δωροβίνης, Γ. Βλάχος (46' Στάμος), Πάλλας (67' Κούτρος), Κάμπας.
Παναιγιάλειος (Νίκος Κουρμπανάς): Ρίζος, Σανδραβέλης, Παπαχρήστος, Σούλης, T. Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Γκοτσούλιας, Ακπαρίδης, Μπουλούμπασης (58' Κανελλόπουλος), Μπούνας, Μπουρλάκης.