Πέμπτη 24 Ιανουαρίου 2013

VOLLEY 'A ΕΣΠΕΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:Tήν ήττα γνώρισαν στο πέμπτο σετ τα κορίτσια του ΑΟΠΕ Μοσχάτου απο τον Πειραικό με 2-3 σετ.

Πριν από λίγο τα κορίτσια του ΑΟΠΕ Μοσχάτου γνώρισαν την ήττα στο πέμπτο σετ  από τον Πειραϊκό στο κλειστό της Παραλίας με 2-3 σετ (25-19,25-23,19-25,28-30,7-15 ).

Η ομάδα μας μπήκε αρκετά δυναμικά και αποφασισμένη να πάρει το σημερινό παιχνίδι,και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 σετ έχοντας  πολύ καλή απόδοση απέναντι στις έμπειρες παίκτριες της αντιπάλου ομάδας.
Όμως στο τρίτο σετ εντελώς απροσδόκητα χαλάρωσε αρκετά με αποτέλεσμα να το χάσει με 19-25.Στο τέταρτο σετ παρότι και σε αυτό δεν ξεκίνησε καλά 0-3,3-7, 6-9, 7-11 στην συνέχεια βελτιώθηκε αρκετά με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει σε 15-15 ,και έπειτα να περάσει και μπροστά στο σκορ με 20-18.Όμως στο τέλος εκεί που το σετ ήταν πολύ συναρπαστικό και ενώ είχε προηγηθεί ο Πειραϊκός σε 26-25 τα κορίτσια μας κατάφεραν με τρομερή προσπάθεια να κάνουν το 27-26 και δεν έμενε πάρα ένας πόντος για να πάρουν τον αγώνα,όμως παρότι τον πέτυχαν ο διαιτητής του αγώνα τον ακύρωσε διότι βρήκε υπέρβαση στην Λελετζή και αντι να γίνει το 28-26 έγινε το 27-27.
Στην συνέχεια  η ομάδα μας έχασε την καλή ψυχολογία που είχε μέχρι εκείνη την στιγμή, με αποτέλεσμα δεν έχασε μόνο το τέταρτο σετ με 28-30, αλλά και το πέμπτο με 7-15.

Σημασία έχει σήμερα παρότι  τα κορίτσια μας ήταν πολύ άτυχα προσπάθησαν αρκετά,σίγουρα αξίζουν κάτι καλύτερο για την συνέχεια του πρωταθλήματος μιας και ήμαστε στην αρχή του δεύτερου γύρου.
Φυσικά ικανοποίησαν αρκετά με την απόδοσή τους τους λίγους φιλάθλους που τις παρακολούθησαν.Και εμείς από εδώ στο blog νοιώσαμε ιδιαίτερη ικανοποίηση διότι είδαμε σήμερα να αγωνίζονται  νεαρές παίκτριες όπως η Τάνια η Σαββίδου και η Βάσια Ραπανάκη οι οποίες είχαν καλή απόδοση,είναι ένα  θέμα το οποίο τα επισημάνουμε συνεχώς για αυτή την ομάδα.