Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Volley Ανδρών:Ηττα για τον ΑΟΠΕ Μοσχάτου στο έκτος έδρας του παιχνίδι με την ΑΟΝ Αργυρούπολη με 3-1(30-28,25-17,20-25,27-25) αλλα πολύ καλή εμφάνιση για την δεύτερη αγωνιστική της Α2(1ος Ομιλος). ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ..

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα Α2 Ανδρών πανηγύρισε ο ΑΟΝ Αργυρούπολης στην παρθενική του παρουσία στη μεγάλη κατηγορία.
 Νίκησε το ντέρμπι με το Μοσχάτο που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και πανηγύρισαν οι οπαδοί του...που γέμισαν το γυμναστήριο της Αργυρούπολης.
Τα χαμόγελα «πάγωσαν» στους γηπεδούχους λόγω του τραυματισμού του αρχηγού Γρηγόρη Τερζή που μετά από προσπάθεια για μπλοκ στο 3ο σετ έσπασε το δάκτυλο του και μεταφέρθηκε εσπευσμένα στο νοσοκομείο και πιθανότατα θα χειρουργηθεί.

Το περιστατικό έφερε αναστάτωση στους γηπεδούχους και το μαχητικό Μοσχάτο κατάφερε να περάσει στην αντεπίθεση μειώνοντας σε 2-1 σετ.

Μεγάλη μάχη έγινε στο 4ο σετ όπου το Μοσχάτο ήθελε να οδηγήσει τον αγώνα στο τάι μπρέικ αλλά ο ΑΟΝΑ κράτησε το τρίποντο.

Διαιτητές: Κουτσούλας, Καψάσκης

Τα σετ: 3-1 (30-28, 25-17, 20-25, 27-25)

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπουτσουρής): Μηνούδης, Μπαλτάσης, Μπουγάς, Τερζής, Παυλίδης, Παγουλάτος, Ρούσσος (λ) / Κουντούρης Ζώης, Χριστοδουλάκης, Αρχοντής.

ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (*): Κορλός, Ταραμπίκος, Σωτηράκης, Μανούσος, Φελέρης, Αδαμόπουλος / Αντωνιάδης (λ), Αγγελής, Σταματέλος, Κουμιώτης, Οικονομόπουλος, Παπαδέας.