Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ :ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 50-47 ( 03-11,19-24,34-33,50-47 )

Το ματς που ξεκίνησε άσχημα, για τα κορίτσια μας, που με πολύ άγχος σκόραραν μόνο με 3 βολές στο 1ο 10λεπτο. Στη  2η περίοδος όμως επανέλαβαν το καλό πρόσωπο που έδειξαν στην Τερψιθέα και ξαναμπήκαν στη διεκδίκηση του ματς περνώντας για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ, στην 3η περίοδο, και επικράτησαν μετά από μάχη ως το τέλος, αφού το Π. Φάληρο δεν κατέθεσε τα όπλα.

Οι 3 σωματοφύλακες , Χόντο, Ορφανού και Θωμοπούλου πήραν το επιθετικό βάρος με την συμπαράσταση της Κουβέλη, όμως δεν υπάρχει υστερήσασα, αφού όλα τα κορίτσια έπαιξαν άμυνα με πάθος, με χαρακτηριστικό παράδειγμα ένα ριμπάουντ της Καράτζαλη στο τελευταίο λεπτό με βουτιά στο πάτωμα, όταν το Π. Φάληρο έκανε την ύστατη προσπάθεια να ισοφαρίσει.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Τσαραπατσάνης ) : Μπελίτση Βάλια. , Καράτζαλη Μαρία-Ιωάννα   , Χόντο Κων/να 14 (3 τριπ.) ,  Ορφανού Σταυριάνα 15 (1 τριπ.) , Ροδιτάκη Δανάη , Κουβέλη Ευτυχία 7 , Κορλού Μαρία  3 ,  Μπουρμά  Κων/να  ,  Θωμοπούλου Βασιλική © 11 .
Π. ΦΑΛΗΡΟ  (Τσίμπας): Παρνασσού Στ. 5 (1 τριπ.) ,  Χιωτέλη Ι. 2 , Μαχλά  Ευαγγελ. 4, Τζιοβάρα Αφροδ. , Κουτρουμάνου 4 , Ουζούνογλου Βασ. , Αναγνωστοπούλου Χ. 9 , Λοϊζίδη Μ. © 5 , Αλεξάκη Β. , Μαγγίνα  Ελευθ. 13 .

Διαιτητές : Σκορδίλης / Σταγιανός